کتاب چهار موش کور

Four Blind Mice
کد کتاب : 609
مترجم : سعیده رجبی
شابک : 978-964-8079-65-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1386
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب چهار موش کور اثر جیمز پترسون

الکس کراس در کتاب چهار موش کور، با مخوف ترین پرونده ی عمرش مواجه خواهد شد؛ پرونده ای که جان نزدیک ترین دوست و همکارش، جان سمپسون، را به خطر خواهد انداخت. کارآگاه الکس کراس در آستانه ی بازنشستگی از نیروی پلیس، می داند که نمی تواند پذیرش مسئولیت این پرونده را رد کند. همکار کراس، جان سمپسون، دوستی دارد که با توطئه چینی و پرونده سازی به اعدام محکوم شده است. اما سختی این پرونده این جاست که اتهام زنندگان به او، ارتش ایالات متحده ی آمریکا است. کراس و سمپسون با هم پیگیر پرونده می شوند و رد سه قاتل بی رحم درگیر در این ماجرا را پیدا می کنند. اما تهدیدی بزرگتر در پیش روست: مغز متفکر پشت تمامی این اتفاقات، نابغه ای سنگدل است که کراس را با دنیاهایی جدید از ترس و دلهره آشنا می سازد؛ این نابغه، آخرین نفر از چهار موش کور است. رمان چهار موش کور با ارائه ی داستانی فوق العاده هیجان انگیز و نفس گیر، برای مدت ها در ذهن مخاطبین بی شمار جیمز پاترسون باقی خواهد ماند.

کتاب چهار موش کور

جیمز پترسون
جیمز برندن پاترسون، زاده ی 22 مارس 1947، نویسنده ی آمریکایی است.پاترسون در نیویورک به دنیا آمد و بزرگ شد. او پس از سپری کردن دوران مدرسه، مدرک کارشناسی را در رشته ی زبان انگلیسی از کالج منهتن گرفت و کارشناسی ارشد همین رشته را با نمره ی ممتاز در دانشگاه وندربیلت گذراند. او سپس به کار بازاریابی و تبلیغات مشغول شد و پس از کناره گیری از این شغل در سال 1996، تمامی زمانش را به نوشتن اختصاص داد. جیمز پاترسون به همراه همسرش، سوزان، در پام بیچ فلوریدا زندگی می کنند. این زوج، صاحب پسری به نام جک هستند.
نکوداشت های کتاب چهار موش کور
Everything clicks in this novel...the best Cross yet.
همه چیز در این رمان درست است. بهترین اثر با حضور شخصیت الکس کراس.
Publishers Weekly Publishers Weekly

A gripping, action-packed thriller.
تریلری جذاب و پرحادثه.
Barnes & Noble

Patterson delivers another exciting thriller.
پاترسون، تریلر هیجان انگیز دیگری ارائه کرده است.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب چهار موش کور (لذت متن)
اگر می خواهی بزرگتر شوی و دوست نداری که باقی عمرت، انسانی کوچک باقی بمانی، ذهن کوچکت را باز نگه دار.

او گفت که متوسط طول عمر انسان ها، 75 سال است. این یعنی 3900 شنبه برای بازی در زمان کودکی، و بودن در کنار خانواده زمانی که بزرگتر و عاقل تر شده ای.

زمانی که زانو زده ای، هیچ وقت پایت نخواهد لغزید.