کتاب گوشه نشینان آلتونا

The Condemned of Altona
کد کتاب : 615
مترجم :
شابک : 978-964-448-339-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1959
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 3 تیر

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1962 ساخته شده است.

معرفی کتاب گوشه نشینان آلتونا اثر ژان پل سارتر

کتاب گوشه نشینان آلتونا، نمایشنامه ای است اثر ژان پل سارتر که در سال 1959 به چاپ رسید. در این داستان، خانواده ی گرلاخ که از سرمایه داران بزرگ آلمان هستند، در نزدیکی هامبورگ و در عمارتی قدیمی و نه چندان زیبا در وسط یک پارک زندگی می کنند. زمانی که پرده ها بالا می روند، پدر خانواده که تنها شش ماه دیگر زنده خواهد بود، دخترش لنی، پسر کوچکترش ورنر و همسر وارنر، جوهانا را گرد هم می آورد تا آن ها را از آخرین وصیت های خود آگاه کند. جوهانا پیش خود فکر می کند که بعد از مرگ پدر، تمام زحمت های پسر بزرگتر، فرانتس، مانند همیشه به گردن ورنر خواهد افتاد. فرانتس که به شکل رسمی، مُرده اعلام شده، از زمان بازگشت از جبهه های جنگ، خود را در اتاقش محصور کرده و فقط به خواهر کوچکترش، لنی، اجازه می دهد که او را ببیند. جوهانا برای نجات شوهرش از زحمت های برادر بزرگتر، تصمیم می گیرد تا از معمای انزوای فرانتس سر در بیاورد. اما این تصمیم جوهانا، اتفاقات دیگری را در این خانواده رقم خواهد زد.

کتاب گوشه نشینان آلتونا

ژان پل سارتر
ژان-پل شارل ایمار سارْتْرْ، زاده ی ۲۱ ژوئن ۱۹۰۵ و درگذشته ی ۱۵ آوریل ۱۹۸۰، فیلسوف، اگزیستانسیالیست، رمان نویس، نمایش نامه نویس و منتقد فرانسوی بود.پدرش «ژان باپتیست سارتر» افسر نیروی دریایی فرانسه و مادرش «آنه ماری شوایتزر» دخترعموی «آلبرت شوایتزر» پزشک معروف، برنده ی جایزه ی صلح نوبل بود. پانزده ماهه بود که پدرش به علت تب از دنیا رفت. پس از آن مادرش به نزد والدینش به مودون بازگشت.او در سال ۱۹۲۲ موفق به گرفتن دیپلم شد، پس از آن تصمیم گرفت به همراه «نیزان» در «دانشسرای عالی پاریس» در رشته ی آم...
نکوداشت های کتاب گوشه نشینان آلتونا
A masterpiece from one of the most controversial of modern playwrights.
شاهکاری از یکی از جنجال برانگیزترین نمایشنامه نویسان مدرن.
Kibin

It keeps the audience awake at all costs.
این اثر، مخاطب را به هر قیمتی که شده بیدار نگه خواهد داشت.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

The Condemned of Altona is a reminder that moral problems are real, irreducible and vital.
گوشه نشینان آلتونا به مخاطب یادآوری می کند که مشکلات اخلاقی، جدی، غیر قابل چشم پوشی و بسیار مهم هستند.
New Leader

قسمت هایی از کتاب گوشه نشینان آلتونا (لذت متن)
ای قرن های آینده، این است قرن من، تنها و بی قواره، که بر جای متهم نشسته است. قرن من نیکوکار می بود اگر انسان دشمن سفاکی نمی داشت که از عهد ازل در کمینش نشسته است…ای قرن های خوشبخت، شما که با نفرت های ما آشنا نیستید چگونه می توانید به قدرت سفاک عشق های مهلک ما پی ببرید؟

دفاع از خود مشروع است. من جانور را غافلگیر کردم، او را کشتم، مردی افتاد، در چشمان محتضر او جانور را دیدم که همچنان زنده بود، «جانور؛ خود من بودم.» یک و یک می شود یک: چه سوءتفاهمی!

اگر من یک آدم را تحقیر کنم، فقط یک نفر را، حتی یک جلاد را، دیگر به هیچ کس نمی توانم احترام بگذارم: حرمت آدم ها می شکند.