کتاب خاطرات دایه

The Nanny Diaries

مشخصات کتاب خاطرات دایه
مترجم :
شابک : 964-442-403-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1383
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 2007 ساخته شده است.

معرفی کتاب خاطرات دایه اثر نیکلا کرواس

کتاب خاطرات دایه، رمانی است نوشته ی اما مک لافلین و نیکلا کرواس که برای اولین بار در سال 2002 به چاپ رسید. گفتنی است که هر دوی این نویسندگان در گذشته دایه بوده اند. رمان خاطرات دایه، هجویه ای است از جامعه ی ثروتمند منهتن که از منظر دایه های شاغل در این خانواده ها روایت می شود. دایه که برای فارغ التحصیلی از دانشگاه نیویورک و پرداخت هزینه های آپارتمان کوچک خود با مشکلات فراوانی رو به روست، مسئول نگهداری از تنها پسر خانواده ی ثروتمند ایکس می شود. او خیلی سریع درمی یابد که باید کارهای خیلی زیادی انجام دهد تا اطمینان حاصل کند که زنی اشرافی، که دست به سیاه و سفید نمی زند و حتی بچه ی خوش را هم بزرگ نمی کند، روز آرام و بی دغدغه ای داشته است. اما داستان با به وجود آمدن مشکلاتی بین آقا و خانم ایکس، مسیر تازه ای به خود می گیرد و دایه را وارد دنیای جدیدی از مسئولیت ها می کند.

کتاب خاطرات دایه

نکوداشت های کتاب خاطرات دایه
extraordinarily funny.
به شکل فوق العاده ای بامزه.
New York Times New York Times

A National Phenomenon.
پدیده و رویدادی ملی.
Newsweek Newsweek

Impossible to put down.
این کتاب را نمی شود کنار گذاشت.
Vogue

قسمت هایی از کتاب خاطرات دایه (لذت متن)
عزیزم، اگر قرار است کاری را انجام دهی، با تمام وجود آن را انجام بده.

افرادی در این خانه هستند که به شکل جنون آمیزی دوست دارند که بدون ترس و تعارف با آن ها برخورد کنی. تو این خانواده را ساختی و حالا تمام کاری که باید بکنی این است که پیششان بروی و دوستشان داشته باشی.

و برای او مهم نیست که چه پوشیده ای یا چه برایش آورده ای. او فقط می خواهد که آن جا باشی. زمان زیادی هم باقی نمانده است. او بیشتر از این ها تو را بی قید و شرط دوست نخواهد داشت. و خیلی زود دیگر اصلا دوستت نخواهد داشت.