کتاب ساخت بمب اتمی

The Making of the Atom Bomb
کد کتاب : 64318
مترجم :
شابک : 978-6002782861
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 14 تیر

معرفی کتاب ساخت بمب اتمی اثر ویکتوریا شی رو

رویدادهای اندکی در طول تاریخ به اندازه ابداع سلاح‌های اتمی در اواخر جنگ جهانی دوم توانسته است مسیر تاریخ بشر را تا این حد عمیق و جدی تحت تأثیر قرار دهد. ساخت این سلاح‌های مخرب، که در محیط و زمانی به وجود آمدند که نگرانی شدیدی وجود داشت از این‌که مبادا دانشمندان آلمان نازی زودتر از سایرین بمب اتمی بسازند، جهان را به عصر اتم پرتاب کرد. از آن زمان که نخستین بمب اتمی در سال ١٩٤٥ رعدآسا با سروصدای عظیم منفجر شد، بشر در معرض نابودی احتمالی به وسیله سلاح‌های هسته‌ای قرار گرفت.
پیشرفت‌های علمی‌ای که راه را برای ساخت بمب اتمی هموار کرد، پس از چند دهه جهانیان را متوجه این نکته کرد که باید بیشتر مراقب جهان خود باشند.
«مجموعه تاریخ جهان» می‌کوشد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می‌سازد. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می‌کند.

کتاب ساخت بمب اتمی

ویکتوریا شی رو
ویکتوریا شرو (متولد: 1953) نویسنده کتاب به خاطر ظاهر: دایره المعارف تاریخی ظاهر، زیبایی و آراستگی (2001) است. او همچنین برنده جایزه منبع مرجع برجسته RUSA در سال 1996 است.