کتاب … و ادامه ی داستان

The Rest of the Story
کد کتاب : 64773
مترجم :
شابک : 978-6001883750
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 580
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

نامزد جایزه بهترین کتاب گودریدز در ادبیات داستانی نوجوانان سال 2019

معرفی کتاب … و ادامه ی داستان اثر سارا دسن

“اما” راوی داستان کتاب پیش رو است، دختر بسیار جوانی که مادرش را در اثر مصرف بالای مشروب از دست داده و اکنون پدرش زندگی جدیدی را با زنی شاداب و خندان آغاز می کند. سال ها پیش، پدر و مادر “اما” از هم جدا شدند و پس از آن دختر همراه پدرش در خانه مادربزرگ که نانا صدایش می زنند ساکن شد. حالا بعد از گذشت سال ها، “اما” خوشحال است که قرار است مادربزرگ نفسی راحت بکشد و خانه اش را دوباره آن طور که دوست دارد سر و سامان بدهد، چون قرار است بعد از این او، پدرش و تریسی در خانه ای جداگانه زندگی کنند. هرچند مادربزرگ از این مسئله اظهار ناراحتی می کند و از دلتنگی صحبت می کند اما دختر خیلی خوب می داند که نانا سال های سختی را به خاطر آن ها پشت سر گذاشته است. “اما” از قایق و قایقرانی متنفر است درست برعکس پدرش و تریسی، او خوشحال است که بالاخره پدر زنی را پیدا کرده که علایق مشترکی با هم دارند و می توانند در کنار هم از تفریح کردن لذت ببرند، چیزی که مادرش سال ها از مرد دریغ کرده بود.
در خاطرات کودکی “اما” همیشه داستان هایی سرک می کشند که به دریاچه ای زیبا گره خورده اند، دریاچه ای که مادر با علاقه از آن می گفت و برای داستان گویی ترجیح می داد تنها از آن بگوید، از دریاچه و دختری که مدت زیادی را در کنار آن سپری می کرد.
داستان از شب ازدواج تریسی و پدر “اما” آغاز می شود؛ برایان، بریجیت و “اما” سه دوست صمیمی و قدیمی هستند که همگی هیجان زده از این جشن مشغول خوش گذرانی اند؛ قرار است عروس و داماد برای ماه عسل به یونان بروند و “اما” مدتی را در کنار بریجیت و خانواده اش سپری کند…

کتاب … و ادامه ی داستان

سارا دسن
سارا دسن در ششم ژوئن سال 1970 در اوانستون ، ایلینویز متولد شد ، پدر و مادرش آلن و سینتیا دسن هستند، که هر دو استاد دانشگاه در دانشگاه کارولینای شمالی بودند ، به تدریس ادبیات شکسپیر و ادبیات کلاسیک می پرداختند.او درباره خودش میگوید که از وقتی به یاد دارم بسیار کتاب میخواندم و همیشه مینوشتم.