کتاب اتاق و بالابر غذا

The Room & The Dumb Waiter
کد کتاب : 649
مترجم :
شابک : 978-964-8249-75-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 112
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

هارولد پینتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2005

معرفی کتاب اتاق و بالابر غذا اثر هارولد پینتر

کتاب پیش رو، دربردارنده ی نمایشنامه های اتاق و بالابر غذا است. در نمایشنامه ی اتاق، رز و برت اتاقی را اجاره می کنند که می توان آن را به غاری در عصر پارینه سنگی تشبیه کرد چرا که دنیای بیرون اتاق، ترسناک و ناشناخته است. رز هیچ وقت اتاق را ترک نمی کند و برت هم فقط برای رانندگی با وَنِ خود از آن بیرون می آید. یک روز برت به خانه می آید و در خانه اش غریبه ای را می یابد. پس از این اتفاق، روند زندگی شخصیت های اصلی داستان برای همیشه تغییر می کند. نمایشنامه ی بالابر غذا، داستان خنده دار و تفکربرانگیز دو قاتلی است که در زیرزمین، منتظر آمدن هدف بعدی شان هستند. اما داستان اصلاً به شکلی معمول و قابل انتظار پیش نخواهد رفت. این نمایشنامه که یکی از تحسین شده ترین آثار پینتر است، به دلیل نگارشی کم نظیر و شخصیت پردازی هایی خارق العاده، معروف و مشهور شده است.

کتاب اتاق و بالابر غذا

هارولد پینتر
هارولد پینتر، زاده ی 10 اکتبر 1930 و درگذشته ی 24 دسامبر 2008، نمایشنامه نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر انگلیسی بود.پینتر در محله ی هکنی در شرق لندن به دنیا آمد و بزرگ شد. او دوران مدرسه را در همین محله گذراند و در رشته های دوی سرعت و کریکت فعالیت می کرد. پینتر در همان دوران، در نمایش های مدرسه بازیگری می کرد و شعر می نوشت. او سپس به آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک رفت اما دوره ی تحصیلی اش را کامل نکرد. بعد از آن، پینتر به آموزشگاه مرکزی تئاتر رفت و در تئاترهای رپرتوار در ایرلند و انگلی...
نکوداشت های کتاب اتاق و بالابر غذا
In all of Pinter's plays, seemingly ordinary events become charged with profound meaning.
در تمام نمایشنامه های پینتر، رویدادهای به ظاهر ساده با معنایی ژرف متعالی می شوند.
Barnes & Noble

The Dumb Waiter reveals Pinter’s skill for crafting unique and engaging theatre.
بالابر اتاق، از مهارت پینتر در خلق آثار نمایشی جذاب و منحصربه فرد پرده برمی دارد.
Theatre Royal

The Room touches in very different ways on themes of fear and violence and self-delusion.
اتاق از مناظر مختلفی به موضوعات ترس، خشونت و خودفریبی می پردازد.
New York Times New York Times

قسمت هایی از کتاب اتاق و بالابر غذا (لذت متن)
خوبه که ما توی اون زیرزمین نمور نیستیم، این جا راحتیم. بیرون خیلی سرده، خوبه که ما توی این اتاق گرم ایم.

اما ما نتونستیم با حبس کردن خودمون تو اتاق، دور از ترس هامون زندگی کنیم. نتونستیم از فکر کردن به سرمای اون بیرون دست برداریم. ما نتونستیم با تاریکی اون زیرزمین نمور کنار بیایم. ما برای خوشحال بودن از داشتن اون اتاق گرم و امن، همیشه از سرما و نا امنی حرف زدیم. ما توی اون اتاق، با ترس از تاریکی، روشنایی رو نابود کردیم. ما توی اتاق شماره ی هفت، زندگی رو فقط در مقابل مرگ ستایش می کردیم. راستی، شماره ی اتاق شما چند بود؟