کتاب گام به گام با: دفاع سیسیلی

Starting Out: The Sicilian
  • 5 % تخفیف
    80,000 | 76,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: شباهنگ شباهنگ
    نویسنده:
کد کتاب : 67609
مترجم : خلیل حسینی
شابک : 978-6001302718
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 فروردین

معرفی کتاب گام به گام با: دفاع سیسیلی اثر جان امس

شاید به جرات بتوان گفت که دفاع سیسیلی محبوب ترین و معروف ترین دفاع در تاریخ شطرنج است به طور تقریبی یک چهارم تمام بازی ها را دفاع سیسیلی دربرمی گیرد.
در پنج فصل اول این کتاب، به بررسی محبوب ترین و پذیرفته شده ترین شاخه های سیسیلی می پردازد: دراگون، نایدورف، شونینگن، سوشنیکوف و کلاسیک.
فصل ششم به شاخه هایی اختصاص دارد که از نظر محبوبیت در درجه دوم اهمیت قرار دارند که از آن میان می توان به شاخه های تایمانوف، دراگون شتابان، چهار اسب، کان و کلاشینکوف اشاره کرد.
در فصل های هفتم تا نهم خواهید دید که سفید چگونه جهت پرهیز از پیچیدگی های سیسیلی باز، به حرکات آرام دیگری مانند c2 - c3 و سرانجام سایر سیستم های نه چندان معمول مانند سیسیلی بسته، حمله ی گرند پری و گامبی مورا روی می آورد.
اگر در جست وجوی یافتن راهی برای گام گذاشتن در دریای بیکران دفاع سیسیلی هستید می توانید امیدوار باشید که مسیر درستی را انتخاب کرده اید و...

کتاب گام به گام با: دفاع سیسیلی

جان امس
جان مایکل اِمز (متولد 14 مارس 1967) یک شطرنج باز است که رتبه استاد بزرگ را به دست آورده است. این بازیکن انگلیسی در سال 2002 کاپیتان تیم المپیاد انگلیس بود. او در مسابقات قهرمانی بریتانیا در سال 1997 به مقام اول رسید. در اکتبر 2004، او همچنین مربی یک تیم زنان در سی و ششمین المپیاد شطرنج در Calvià، مایورکا بود. او همچنین یک نویسنده پرکار شطرنج است.