کتاب به طعم فرهنگ

Hojatollah Ayoubi
(جامعه شناسی سیاسی پی یر بوردیو)
کد کتاب : 67953
شابک : 978-6004057851
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1401
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

معرفی کتاب به طعم فرهنگ اثر حجت الله ایوبی

پیــر بوردیـــو نــامـی شنـــاختـه‌شــده در سپـهر علــوم انسانــی به‌ویـژه در عــرصهٔ جامعه‌شناسی است. نظریهٔ میدان‌ها، و آفرینش مفاهیم مهم و تازه‌ای مانند هبیتوس (خیم)، سرمایهٔ نمادین، خشونت نمادین، طبقه‌بندی، رابطهٔ بین هبیتوس و سلیقه و سبک زندگی پاره‌ای از این مفاهیم مهم هستند. تلاش بوردیو برای گشودن راه میانه بین عینی و ذهنی و گذر از دوگانه‌های رایج دورانش او را شایستهٔ نام جامعه‌شناس برجسته و بزرگ روزگار ما نموده است. نظریهٔ میدان و فضا را می‌توان قلب تپندهٔ نظریهٔ عمومی او در جامعه‌شناسی دانست. یــکی از برجســتگی‌های بوردیو، کوشــش او برای بیــرون کشیــدن نظریه‌هایش از پیمایش‌های علمی و پرشماری است که با پژوهشگران انجام داده است.
اندیشه‌های جامعه‌شناسانه بوردیو در ایران به خوبی شناخته شده است. اما در این کتاب تلاش شده است از بوردیوی جامعه‌شناس سیاسی رونمایی شود. چاپ کتاب دربارهٔ دولت ده سال پس از درگذشتش این کار را آسان‌تر کرده است. جامعه‌شناسی سیاسی بوردیو بی‌گمان به‌ طعم فرهنگ است. بوردیو با موفقیت توانست فرهنگ را به عنوان متغیر مهم و حتی مستقل برای تبیین پدیده‌های سیاسی به کار گیرد. بررسی نقش سرمایه‌های فرهنگی برای فهم رفتار سیاسی، جنبش‌های سیاسی، و به‌ویژه دیدگاه بوردیو دربارهٔ طبقه‌بندی اجتماعــی و سیاســی بر اساس سبـک زنــدگی و سلیـقه از نــوآوری‌های او در جامعه‌شناسی سیاسی است. در این کتاب کوشش شده است نظریه‌های سیاسی بوردیو در چارچوب پاردایم فکری او تبیین شود.

کتاب به طعم فرهنگ

حجت الله ایوبی
حجت‌الله ایوبی، در سال ۱۳۴۲ در کلاردشت در استان مازندران به دنیا آمد. کارشناسی ارشد پیوسته در رشتهٔ معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق و دکترای علوم سیاسی را در سال ۱۳۷۶ از انستیتوی علوم سیاسی فرانسه در رشتهٔ علوم سیاسی با گرایش جامعه‌شناسی سیاسی گرفت. ایوبی در سال ۱۳۷۷، به ریاست دانشکدهٔ علوم سیاسی دانشگاه امام صادق منصوب شد. او همچنین در سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰، سمت مدیرکل پژوهش‌های سیاسی صدا و سیما را برعهده داشت. ایوبی، از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ رایزن فرهنگی جمهوری ...
دسته بندی های کتاب به طعم فرهنگ