کتاب وصیت نامه ی فرانسوی

Dreams of My Russian Summers
کد کتاب : 68
مترجم :
شابک : 978-964-380-084-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 356
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1995
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 12 خرداد

برنده جایزه گنکور و جایزه مدیسی سال 1995

معرفی کتاب وصیت نامه ی فرانسوی اثر آندره مکین

هر تابستان، آندره ی جوان به دیدار مادربزرگ عزیزش، شارلوت لمونیه، می رود. مادربزرگ در دهکده ای مشرف به جلگه های وسیع روسیه زندگی می کند و با حکایت هایی شگفت انگیز، نوه اش و دیگر بچه های دهکده را مسحور خود کرده است: تماشا کردن پروست[نویسنده ی شهیر فرانسوی] در حال بازی تنیس، بازدید تزار نیکولاس دوم از پاریس و مرگ فلیکس فوره [رئیس جمهور فرانسه]در آغوش همسرش. اما آندره از مادربزرگ مرموزش درباره ی روسیه هم چیز های زیادی می آموزد؛ کشور قحطی ها و مصیبت ها، ناعدالتی های بی رحمانه و آشوب های پایان ناپذیر جنگ. او با شیفتگی تمام، تار و پود قصه ها را با دنیای رازآلود خاطرات و آرزوهایش گره می زند. مادربزرگ، برای آندره تصویری شفاف و زنده از فرانسه ی دوران کودکی اش خلق می کند؛ سرزمینی رویایی که بسیار دل پذیرتر، امن تر، هیجان انگیزتر از روسیه ی دهه ی 70 و 80 است. او که در این تصورات غوطه ور شده است، در کشور خود به یک بیگانه و در نهایت به گردشگری خستگی ناپذیر در سراسر اروپا تبدیل می شود. رمان وصیت نامه ی فرانسوی، کتابی حماسی آکنده از شور، اشتیاق، درد و رنج است و در همه ی ابعاد، بسیار دل فریب جلوه می کند.

کتاب وصیت نامه ی فرانسوی

آندره مکین
آندره مکین در سال ۱۹۵۷ در کرانسویارسک سیبری زاده شد. اولین قصه های دوران کودکیش را از جد مادری اش به زبان فرانسه شنید و همین امر بی گمان باعث دلبستگی و شیفتگی فراوان او به زندگی در فرانسه شد. در بدو ورود به فرانسه در سال ۱۹۸۷، کتاب های «دختر یک قهرمان اتحاد جماهیر شوروی» و «اعترافات یک پرچمدار شکست خورده» را برای موسسات انتشاراتی فرانسوی فرستاد و هر بار بدون اینکه خوانده شوند، به او برگردانده شدند. مکین در ابتدا تصمیم گرفت آثارش را با نام های مستعار مختلف و به عنوان ادبیات ترجمه شده روسی به ف...
نکوداشت های کتاب وصیت نامه ی فرانسوی
Dazzling...overflowing with stunning images.
خیره کننده...سرشار از تصاویر حیرت انگیز.
Detroit Free Press

Makine has fashioned a deeply felt, lyrically told tale.
مکین، حکایتی بسیار ملموس و شعر گونه خلق کرده است.
Library Journal Library Journal

An extraordinary novel…An amazing vista unfurls: the world.
رمانی فوق العاده... چشم اندازی حیرت آور گشوده می شود: دنیا.
Boston Globe Boston Globe

قسمت هایی از کتاب وصیت نامه ی فرانسوی (لذت متن)
وقتی او اراده می کرد، تمامی ساعتهای دنیا، سه صبح را نشان می داد. لااقل همه در آن زمان چنین اعتقادی داشتند.

معنای واقعی مرد بودن ، مدام به زن فکر کردن است و مرد، جز خواب رفته ای که زن را ملکه ی رویاهای خود می داند، چیز دیگری نیست.

زندگی قبلی اش کاملا جلوی چشمش بود، انگار که همین دیروز بوده است.