زندگی عزیز

Dear Life

معرفی کتاب زندگی عزیز اثر آلیس مونرو | ایران کتاب

کتاب زندگی عزیز، مجموعه ی داستان هایی کوتاه نوشته ی نویسنده ی کانادایی، آلیس مونرو است که در سال 2012 به انتشار رسید. مونرو در داستان های این مجموعه، به لحظه ای می پردازد که زندگی یک انسان را برای همیشه تغییر می دهد و مسیر کاملاً جدید و متفاوتی را به روی او باز می کند. برای نمونه، سربازی جوان برای دیدن نامزدش در حال بازگشت از آشوب جنگ جهانی دوم به خانه است اما قبل از ایستگاه مقصدش از قطار پیاده می شود، به مزرعه ی زنی می رود و یک زندگی جدید را آغاز می کند. در داستانی دیگر، زنی جوان و ثروتمند که با وکیل متأهل پدرش، رابطه ای پنهانی دارد، برای رهایی از شر کسی که از رابطه ی آن ها بو برده، راه عجیب و غافلگیرکننده ای به ذهنش می رسد.

کتاب زندگی عزیز


ویژگی های کتاب زندگی عزیز

آلیس مونرو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2013

مشخصات کتاب زندگی عزیز
انتشارات:ماهی
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-209-187-4
تعداد صفحه :224
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :2012
سری چاپ :2
نکوداشت های کتاب زندگی عزیز
Suffused with Munro's clarity of vision and her unparalleled gift for storytelling.
بهره مند از بینش روشن مونرو و استعداد بی نظیر او در داستان سرایی.
Goodreads

Dear Life shows how strange, perilous, and extraordinary ordinary life can be.
کتاب زندگی عزیز نشان می دهد زندگی روزمره، چقدر می تواند عجیب، مخاطره آمیز و خارق العاده باشد.
Barnes & Noble

Wise and unforgettable.
خردمندانه و فراموش نشدنی.
Boston Globe Boston Globe

بخش هایی از کتاب زندگی عزیز (لذت متن)
او گفت: «نکته این است که خوشحال باشی. هر اتفاقی هم که افتاد، فقط تلاش کن این کار را بکنی. می توانی. با گذشت زمان هم آسان تر و آسان تر خواهد شد. خوشحال بودن هیچ ربطی به شرایط ندارد. باور نمی کنی چه حس خوبی است. همه چیز را بپذیر، آن وقت، غصه ناپدید خواهد شد.»

البته، شرایط عوض شده است. مشاورانی برای کمک حاضر هستند: مهربانی و درک. به ما گفته شده که زندگی برای برخی سخت تر است. تقصیر آن ها نیست، حتی اگر این سختی ها کاملا خیالی باشند.

هیچ فایده ای برایشان نداشت، پس از آن متنفر بودند. شاید همان حسی بود که من نسبت به درس جبر داشتم-خیلی شک داشتم که روزی به کارم بیاید. اما فقط به خاطر این که برایم فایده ای نداشت، تا آن جا پیش نرفتم که بخواهم آن را از روی زمین محو کنم.