کتاب باراک اوباما در رویای پدر

Dreams from My Father
کد کتاب : 698
مترجم : علی مراد کاکائی
شابک : 978-600-5564-57-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 560
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1995
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

برنده جایزه ملی کتاب انگلستان سال 2009

معرفی کتاب باراک اوباما در رویای پدر اثر باراک اوباما

باراک اوباما، کتاب در رویای پدر را نه سال قبل از شروع کار خود در سنای آمریکا به انتشار رساند و زمانی که این اثر در سال 2004 به چاپ مجدد رسید، خیلی سریع جایگاه خود را در لیست های مختلف پرفروش ترین کتاب ها پیدا کرد. کتاب باراک اوباما در رویای پدر، داستان چگونگی مواجهه ی چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا با مشکلات و چالش های زندگی در خانواده ای با پدری سیاه پوست و مادری سفید پوست را روایت می کند؛ چالش هایی که او را با خود از قلب آمریکا به خانه ی آبا و اجدادی عمه اش در یک روستای کوچک آفریقایی می برند. اوباما سرانجام در کنیا با جنبه های تازه ای از خانواده ی آفریقایی خود آشنا می شود و حقایق تلخی را در مورد زندگی پدرش درمی یابد.

کتاب باراک اوباما در رویای پدر

باراک اوباما
باراک حسین اوباما، زاده ی 4 آگوست 1961، سیاست مدار آمریکایی است که از سال 2009 تا 2017 ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده داشت. او، اولین رئیس جمهور سیاه پوست ایالات متحده بود و بین سال های 1997 تا 2004 در مجلس سنای آمریکا حضور داشت.اوباما در شهر هونولولوی هاوایی به دنیا آمد. او بیشتر دوران کودکی خود را هاوایی گذراند اما یک سال را در واشنگتن و چهار سال را در اندونزی سپری کرد. اوباما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کلمبیای نیویورک در سال 1983، در سازمانی اجتماعی در شیکاگو مشغول به کار شد. او در سال...
نکوداشت های کتاب باراک اوباما در رویای پدر
A searching meditation on the meaning of identity.
تعمقی جست و جوگرانه درباره ی معنای هویت.
Goodreads

Obama guides us straight to the intersection of the most serious questions of identity, class, and race.
اوباما، مخاطب را مستقیما به سوی محل تلاقی سوالاتی اساسی درباره ی هویت، طبقه ی اجتماعی و نژاد هدایت می کند.
Washington Post Book World Washington Post Book World

Beautifully crafted, moving and candid.
خوش ساخت، تکان دهنده و صادقانه.
Scott Turow

قسمت هایی از کتاب باراک اوباما در رویای پدر (لذت متن)
هویت من می توانست با مسائل مربوط به نژادم آغاز شود، اما این گونه نشد و در آن نقطه به پایان نرسید. حداقل، این چیزی است که می خواهم باور کنم.

چشمان او می گفت که ممکن است در دنیایی که ساخته ی تو نیست، اسیر شوی، اما در چنین شرایطی هم در چگونگی شکل گیری آن اختیار داری. هنوز هم مسئولیت هایی بر دوش توست.

بهتر است قوی باشی. اگر نمی توانی قوی باشی، از هوشت استفاده کن و با کسی که قوی است، در صلح باش. اما همیشه این که خودت قوی باشی، بهتر است.