کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی

Kirinyaga

مشخصات کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی
مترجم :

شابک : 978-600-182-266-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1998
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

مایک رسنیک برنده ی 5 جایزه ی هوگو در سال های 1989،1991،1995،1998و2005 شده است.

معرفی کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی اثر مایک رسنیک

کتاب ماناموکی: افسانه‌ای از یک سرزمین آرمانی، رمانی نوشته ی مایک رسنیک است که در سال 1998 به چاپ رسید. داستان این رمان به زندگی کوریبا، مردی حکیم و فرزانه از قبیله ی کیکویو می پردازد. کوریبا عقیده دارد که تکنولوژی های اروپایی، قبیله اش را به فساد کشیده اند؛ بنابراین او تصمیم می گیرد آرمان شهری کوچک به نام کیرینیاگا خلق کند تا مردم قبیله اش بتوانند در آن به ریشه هایشان بازگردند، به کشت و زرع بپردازند و بدون دخالت های تکنولوژی ها و فرهنگ های بیگانه، خدایشان با نام ناگی را عبادت کنند. اما با گذشت زمان در این جامعه هم مانند سایر جوامع، مشکلات درونی و بیرونی مختلفی به وجود می آید. رسینک با داستانی جذاب و به یاد ماندنی به مشکلات این جامعه و نحوه ی رویارویی آن ها با این مشکلات می پردازد.

کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی

مایک رسنیک
مایکل دایموند رسنیک، زاده ی 5 مارس 1942، نویسنده ی داستان های علمی تخیلی اهل ایالات متحده است.رسنیک در شیکاگو به دنیا آمد و پس از سپری کردن دوران مدرسه، به دانشگاه شیکاگو رفت. او در همین دانشگاه با همسر آینده اش، کارول کین، آشنا شد و این دو در سال 1961 با هم ازدواج کردند.در طول دهه ی 1960 و اوایل دهه ی 1970، رسنیک بیش از دویست رمان بزرگسال، با نام مستعار نوشت و ویراستار چندین مجله و روزنامه بود.همسر او نیز نویسنده است و بر طبق زندگی نامه ی رسنیک، در نوشتن بسیاری از آثار این نویسنده با او همکا...
نکوداشت های کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی
A haunting and utterly compelling tale of one man's utopia.
داستانی به یاد ماندنی و فوق العاده هیجان انگیز درباره ی آرمان شهر یک انسان.
Barnes & Noble

Ambitious, well-written.
بلندپروازانه و با نگارشی بسیار خوب.
New York Times New York Times

Among the most highly respected(and controversial)of modern SF stories.
در زمره ی تحسین شده ترین و جنجال برانگیزترین داستان های علمی تخیلی مدرن.
Science Fiction Chronicle

قسمت هایی از کتاب ماناموکی: افسانه ای از یک سرزمین آرمانی (لذت متن)
بیرون رانده شدن از بهشت، همانند ماجرای آدم و حوا در مسیحیت، سرنوشت شومی است، اما زندگی در بهشتی منحط، بی نهایت بدتر است.

آیا همه ی پرندگان، وقتی که دیگر نتوانند پرواز کنند، می میرند؟ بیشترشان بله. بعضی هایشان، امنیت قفس را دوست دارند اما بیشتر آن ها به خاطر قلب های شکسته شان و لمس کردن آسمانی که تحمل از دست دادن موهبت پرواز را ندارد، می میرند.

تو بودی که به من یاد دادی چگونه فکر کنم، کوریبا. آیا الان می خواهی من را از فکر کردن بازداری، فقط به خاطر این که مثل تو فکر نمی کنم؟