کتاب شکستن طلسم وحشت

Exorcising Terror: The Incredible Unending Trial of General Augusto Pinochet
محاکمه شگفت انگیز و پایان ناپذیر ژنرال آگوستو پینوشه
کد کتاب : 7139
مترجم :
شابک : 9786229950746
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 7 مهر

معرفی کتاب شکستن طلسم وحشت اثر آریل دورفمن

نویسنده مشهور آریل دورفمن بیست و پنج سال از زندگی خود را در سایه ی خطرناک و مخوف ژنرال پینوشه که درباره شیلی و کل جهان برنامه ریزی هایی میکرد آزار دید. دورفمن تمامی جزئیات محاکمه های چهارساله در انگلیس ، اسپانیا و شیلی و همچنین، ایالات متحده -کشوری که خودش پینوشه را علم کرده بود- دنبال کرد. شکستن طلسم وحشت یک تریلر پر از تعلیق است که بیشتر در فضای دادگاه می گذرد و مملو است از نقاطی که در آن شانس ناگهان برمیگردد. و در عین حال به برخی از سوزناک ترین موضوعات امروزی می پردازد و آنها را بعد از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 مهمتر و ضروری تر جلوه می دهد. دورفمن در این کتاب به این مسائل می پردازد: مرز های حاکمیت ملی در دنیایی که جهانی شده است کجاست؟ چگونه جهان بهم پیوسته، جنایاتی که علیه بشریت صورت گرفته را قضاوت می کند؟ حافظه و درد و حقوق بازماندگان در مبارزه برای یک سیستم جدید عادلانه چه نقشی دارند؟ اما مهمتر از همه ، نویسنده با گوش دادن دقیق به صدای بسیاری از قربانیان پینوشه ، به این مسئله می پردازد که چگونه می توانیم پس از آنکه یکبار آسیب دیدیم ، ترس را از وجود خود پاک کنیم و می پرسد آیا می توانیم بدون مواجهه با گذشته ی پر از آشوب و انحراف ، صلح و سازش برقرار کنیم؟ .

کتاب شکستن طلسم وحشت

آریل دورفمن
آریل دورفمان، زاده ی ۶ می ۱۹۴۲، نویسنده، نمایشنامه نویس، روزنامه نگار و فعال حقوق بشر اهل شیلی و آمریکا است. دورفمن در بوینس آیرس چشم به جهان گشود. کمی پس از تولد آریل، خانواده اش به آمریکا نقل مکان کردند و او ده سال از دوران کودکی خود را در ایالات متحده گذراند. دورفمن به همراه خانواده در سال ۱۹۵۴ به شیلی رفت. او پس از حضور در دانشگاه شیلی در سال ۱۹۶۶ با آنگلیکا مالیناریچ ازدواج کرد و در سال ۱۹۶۷ به شهروندی شیلی درآمد، به همین خاطر از او بیشتر به عنوان نویسنده ای شیلیایی یاد می کنند. از دورفم...
نکوداشت های کتاب شکستن طلسم وحشت
All in all, this is an excellent, quick and powerful read, accessible to everyone.
نوشته ای فوق العاده، قدرتمند و همه فهم است
Publishers Weekly Publishers Weekly

One of the greatest Latin American novelists
یکی از بزرگترین رمان نویسان آمریکای لاتین
amazon.com

قسمت هایی از کتاب شکستن طلسم وحشت (لذت متن)
ده سال بعد از کودتا، وقتی اجازه پیدا کردم از تبعید برگردم، وقتی بالاخره به شیلی راهم دادند، یکی از تصمیم هایی که گرفتم این بود که پایم را در آن استادیوم نگذارم، و طی هفت سال بعد، که گاهی در کشورم ساکن بودم و گاهی به آنجا سر می زدم، پای قولم ماندم. فقط بعد از بازگشت دموکراسی به کشورم بود که من توانستم خودم را راضی کنم به آنجا برگردم، به استادیومی که در روزهای استقرار دموکراسی آن همه رویداد ورزشی را آنجا تماشا کرده بودم. چیزی که بی تابانه نیاز داشتم این بود که شاهد اتفاقی باشم که بتواند آن استادیوم را زیر و رو کند، اتفاقی که ادعای مردود و شرم آور معمولی بودن آن استادیوم را پس بزند و درد هولناکی که پژواکش را هنوز می شد آنجا شنید به رخ بکشد؛ و در روز ۱۲ مارس ۱۹۹۰، فردای روزی که پینوشه به نفع پاتریسیو آیلوین از ریاست جمهوری کناره گیری کرد، مردم شیلی کاری را که برای بیرون راندن ارواح خبیث آن استادیوم لازم بود انجام دادند، در پیشگاه رشته کوه باشکوه آند. هفتاد هزار نفر هوادار در استادیوم جمع شدند تا به حرف های رئیس جمهور منتخب جدید گوش بدهند، در نخستین مواجههٔ او با سرزمینی که جان تازه ای در کالبدش دمیده شده بود - و آیلوین ناامیدمان نکرد.