کتاب آواز سرخوشانه ی ماشین لباسشویی

Japanese poetry
کد کتاب : 72490
مترجم :
شابک : 978-6008955641
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 آذر

معرفی کتاب آواز سرخوشانه ی ماشین لباسشویی اثر مجموعه ی نویسندگان

کتاب «آواز سرخوشانه ماشین لباسشویی، گزیده سن‌ریو-شعر طنز معاصر ژاپن» توسط نشر پرنده و با همکاری مرکز مطالعات ژاپن منتشر شد. این کتاب شامل ۴۰۰شعر کوتاه طنز از ۴۰۰شاعر معاصر ژاپنی است که همگی در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱ سروده شده‌اند. این کتاب به صورت دوزبانه (فارسی-ژاپنی) منتشر شده است و گردآورنده و مترجم آن دکتر سید آیت حسینی استاد زبان و ادبیات ژاپنی دانشگاه تهران است. اغلب اشعار این کتاب منتخب مسابقات و جشنواره‌های گوناگون کشور ژاپن بوده‌اند و در مطبوعات این کشور منتشر شده‌اند.
سن‌ریو نام یک قالب کوتاه شعری ژاپنی شبیه به هایکو است که مضمون طنزآمیز دارد. طنزهای این اشعار گاه خنده‌آور و گاه تلخ هستند. شعرهای این کتاب بر اساس موضوع، در ۱۲فصل سامان یافته‌اند که عبارتند از خانواده، تحصیل، عشق، کارمندی، زن و شوهری، پول و اقتصاد، فضای مجازی، سلامتی و بیماری، سالمندی، مرگ، کرونا و سایر موضوع‌ها.
برای این کتاب، منیره منصوری تصویرسازی کرده است و دکتر سید آیت حسینی مترجم آن، پیشگفتاری پژوهشی درباره قالب شعری سن‌ریو و تاریخچه آن و تفاوت‌های آن با قالب هایکو نوشته است. همچنین عباس حسین‌نژاد شاعر و طنزپرداز و مدیر دفتر طنز حوزه هنری نیز مقدمه‌ای نوشته است.

کتاب آواز سرخوشانه ی ماشین لباسشویی

دسته بندی های کتاب آواز سرخوشانه ی ماشین لباسشویی