کتاب تشخیص روان تحلیلی

Psychoanalytic Diagnosis
شناخت ساختار شخصیت در فرآیند بالینی
کد کتاب : 72660
مترجم :
شابک : 978-6002007360
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 472
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب تشخیص روان تحلیلی اثر نانسی مک ویلیامز

کتاب تشخیص روان‌تحلیلی یکی از منابع بسیار جامع و ارزشمند در حیطه تشخیص و درمان روان‌تحلیلی است. ادبیاتی که خانم نانسی مک ویلیامز در نگارش کتاب به‌کارگرفته است نشان از شخصیت متواضع و فروتن او دارد که همواره فخرفروشی و نخوت برخی درمانگران از هر گروه فکری را آفتی بزرگ بر سر راه پیشرفت علوم بهداشت روانی برشمرده است. یکی از افتخارات ایشان حضور در کشور عزیزمان ایران و آشنایی وی با آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی روان‌تحلیلی در جریان کنگره روان‌کاوی سال 1393 بوده است. آثار ارزشمند این نویسنده شهیر به نام‌های: «تشخیص روان‌تحلیلی» (نسخه نخست کتاب در سال1994)، «صورتبندی درمان‌های تحلیلی» 1999 - «روان‌درمانی تحلیلی» 2004 و ویرایش دوم کتاب «تشخیص روان‌تحلیلی» (همین کتاب در سال 2011) در کارنامه فعالیت‌های علمی ایشان درخشیده و به بیش از 20 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. از آنجاکه کمبود منابع فارسی درمان‌های روان‌تحلیلی، گلایه بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه از علوم روان‌شناختی بوده است، امید آن می‌رود نشر این کتاب بتواند روزنه‌ای ولو کوچک به سوی دریای بیکران روان‌تحلیلی بگشاید.
نویسنده در بخش نخست این کتاب با تقسیم‌ مبتکرانه دفاع‌ها در دو گروه فرآیندهای دفاعی نخستین و دفاع‌های ثانوی به تفصیل درباره 25 نوع مکانیسم دفاعی مهم توضیح می‌دهد. در بخش دوم کتاب انواع شخصیت‌ها را در 9 تیپ مستقل: شخصیت سایکوپات، خودشیفته، اسکیزوئید، پارانوئید، افسرده و شیدایی، مازوخیست، وسواس فکری و عملی، هیستریک و حالات گسستی طبقه‌بندی کرده و معتقد است پیوستار هر یک از این شخصیت‌ها می‌تواند در دامنه‌ای از بهنجاری، روان‌نژندی تا سایکوتیک امتداد داشته باشد. خانم ویلیامز کالبدشکافی این تیپ‌های شخصیتی را به زیبایی در توضیح ابعاد سایق‌ها و عواطف – فرآیندهای دفاعی – الگوهای ارتباطی- حالات خویشتن – الزامات درمانی و تشخیص‌های افتراقی به اوج رسانده است.

کتاب تشخیص روان تحلیلی

نانسی مک ویلیامز
دکتر نانسی مک ویلیامز، استاد مدعو در دانشکده تحصیلات تکمیلی روانشناسی کاربردی و حرفه ای در دانشگاه راتگرز است. او در مورد شخصیت و روان درمانی نوشته است.مک ویلیامز نویسنده، معلم، سرپرست و درمانگر روانکاوی/پویا است. او در حال حاضر به صورت پاره وقت در دانشگاه راتگرز در نیوجرسی در دانشکده تحصیلات تکمیلی روانشناسی کاربردی و حرفه ای تدریس می کند و یک مطب خصوصی در لامبرتویل، نیوجرسی دارد. او رئیس سابق بخش روانکاوی (39) انجمن روانشناسی آمریکا (APA) است.