کتاب راهنمای نگارش و نشر مقاله علمی

Publication Manual of the American Psychological Association
کد کتاب : 72899
مترجم :

شابک : 978-6002003669
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1952
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب راهنمای نگارش و نشر مقاله علمی اثر انجمن روانشناسی آمریکا

پژوهش‌ شما تا زمانی‌که برای گزارش به جامعه علمی آماده نشود، پایان نیافته است. اگرچه سبک‌های مختلفی برای آماده‌کردن گزارش‌های پژوهشی در رشته‌های علمی مختلف وجود دارد، بااین‌حال سبک و ساختار رسمی مورد پذیرش برای نوشتن گزارش‌های پژوهشی در علوم رفتاری و اجتماعی ”راهنمای انتشاراتی APA“ است. این راهنما در سال 1929 برای اولین‌بار به‌صورت بسیار مختصر منتشر شد و تا به‌حال شش‌بار مورد تجدیدنظر اساسی قرار گرفته است. در طول این سال‌ها، راهنمای انتشاراتی بنا به‌ضرورت از یک مجموعه ساده قواعد سبکی به‌صورت یک منبع معتبر و موثق در همه جنبه‌های نگارش علمی، از اخلاقیات انتشار مجدد گرفته تا گزینش واژگانی که به بهترین وجه سوگیری‌های موجود در زبان را کاهش می‌دهد، توسعه یافته است.
”راهنمای انتشاراتی APA“ راهنمای سبک انتخاب برای نویسندگان، ویراستاران، دانشجویان و استادان است. اگرچه طور خاص برای کمک به نویسندگان در حوزه‌های علوم رفتاری و اجتماعی تدوین شده است، بااین‌حال، سایر نویسندگان مطالب غیرتخیلی نیز می‌توانند از رهنمودهای آن بهره‌مند شوند. ویرایش ششم راهنمای انتشارات APA در سال‌های اخیر از نو، بازآرایی و سازمان‌دهی مجدد شده تا برای استفاده آسان‌تر شود. شما می‌توانید پاسخ سوال‌هایتان را زودتر از قبل در آن پیدا کنید. هنگامی‌که در مورد نحوه ارائه اطلاعات از جمله متن، داده‌ها، و تصاویر، به‌منظور انتشار در هر نوع قالبی نظیر مقالات دانشگاهی، مجلات تخصصی و انتشار(برخط) نیاز به کمک داشته باشید، چنین اطلاعاتی را می‌توانید با جستجو در ”راهنمای انتشاراتی APA“ پیدا کنید.

کتاب راهنمای نگارش و نشر مقاله علمی

انجمن روانشناسی آمریکا
انجمن روان‌شناسی آمریکا (American Psychological Association) (به اختصار apa) بزرگترین سازمان علمی و حرفه‌ای روان‌شناسان در ایالات متحده و کانادا است. و همین‌طور با ۱۳۷،۰۰۰ نفر عضو، شامل دانشمندان، استادان، کادرهای درمانی، مشاوران و دانشجویان بزرگترین انجمن روانشناسی در دنیا نیز محسوب می‌شود. «آپا» با ۱۱۵ میلیون دلار بودجه سالانه، زیرتخصص‌های مختلف و حوزه‌های موضوعی را در ۵۴ گروه کاری پوشش می‌دهد.
دسته بندی های کتاب راهنمای نگارش و نشر مقاله علمی