کتاب رویای سلت

The Dream of the Celt
کد کتاب : 734
مترجم :
شابک : 978-964-8403-98-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 464
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

ماریو بارگاس یوسا برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2010

معرفی کتاب رویای سلت اثر ماریو وارگاس یوسا

کتاب رویای سلت، رمانی تاریخی و فوق العاده جذاب از ماریو بارگاس یوسا است که به داستان زندگی یکی از پیشگامان عرصه ی حقوق بشر می پردازد. در سال 1916، فردی ملی گرا و ایرلندی به نام راجر کیسمنت به جرم خیانت توسط دولت بریتانیا به دار آویخته شد. کیسمنت، زندگی خود را وقف بهتر کردن شرایط زندگی برای افراد ستم دیده ی سراسر جهان کرده بود اما زمانی که به خود جرأت داد کارهای دولت بریتانیا در ایرلند شمالی را با بی عدالتی های انجام شده در مستعمرات آفریقایی و آمریکایی مقایسه کند، وارد مسیری شد که به زندانی و اعدام شدن او انجامید. رمان رویای سلت، داستان خیال انگیز و شگفت آور مردی فوق استثنایی است که با سبک نگارش مبتکرانه و پویای برنده ی جایزه ی نوبل، ماریو بارگاس یوسا، به رشته ی تحریر در آمده است.

کتاب رویای سلت

ماریو وارگاس یوسا
ماریو بارگاس یوسا، در ۲۸ مارس سال ۱۹۳۶ در آرکیپای پرو به دنیا آمد. وی تنها فرزند پدر و مادرش بود و والدینش پنج ماه بعد از ازدواج از هم جدا شدند. ۱۰ سال اول زندگیش را در بولیوی و با مادرش گذراند. پس از آن که پدربزرگش مقام دولتی مهمی در پرو به دست آورد، همراه مادرش در سال ۱۹۴۶ به سرزمینش بازگشت. دوران کودکی او با سختی سپری شد.در ۱۴ سالگی پدرش وی را به دبیرستان نظام فرستاد که تأثیری ژرف و پایا بر او نهاد و ایده ی نخستین رمانش را در ذهنش پروراند. نگرش داروین گرایانه ی او نسبت به زندگی حاصل تجربه ...
نکوداشت های کتاب رویای سلت
It pushes at the boundaries of historical novel.
این اثر، مرزهای رمان تاریخی را جا به جا می کند.
GoodReads

A brilliant exploration of conflicting moral claims.
کاوشی درخشان درباره ی مطالبات اخلاقی متناقض.
Washington Post Washington Post

A dazzling novel of great intensity and power.
رمانی خیره کننده، بسیار قدرتمند و تأثیرگذار.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب رویای سلت (لذت متن)
عرصه ی شقاوت انسانی، حد و مرز نمی شناسد و همواره می توان فراتر رفت و برای عذاب رساندن به هم نوعان، شیوه های جدید ابداع کرد.

هر قدر هم آدم دوراندیش باشد و با نهایت روشن بینی نقشه بکشد، باز زندگی که از هر محاسبه ای پیچیده تر است، طرح ها و برنامه ها را به هم می ریزد و موقعیت هایی نامطمئن و متناقض را جایگزینشان می کند.

مردمی که زیاد سنگ حقیقت یا عدالت را به سینه می زنند، اغلب از چیزی که می خواهند علاجش کنند، بیشتر آسیب می رسانند.