کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی

Men Are Like Waffles, Women Are Like Spaghetti
(درک و لذت بردن از تفاوت ها)
کد کتاب : 74240
مترجم :
شابک : 978-9642367436
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 296
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 22 اسفند

معرفی کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی اثر بیل فارل

تفاوت بین زنان و مردان و چگونگی تفکر آنها درباره مسایل ممکن است باعث اختلاف شود. چرا که آنها به یک مسیله مشترک به شکلی متفاوت نگاه میکنند و این را نمی‌دانند! این کتاب به درک و شناخت این تفاوت‌ها کمک می‌کند.
مردان ویفری؟ ویفر دقیقا همان شکلی است که یک مرد در زندگی با آن مواجه می‌شود! فکر و ذهن مردان به جعبه‌هایی تقسیم شده که فقط و فقط ظرفیت یک موضوع را دارد. وقتی مردی مشغول به کار است تنها یکی از جعبه‌های او در فعالیت است. دانشمندان علوم اجتماعی این پدیده را «جداسازی» می‌نامند، به عبارت دیگر قرار دادن زندگی و مسیولیت‌ها در محفظه‌های کوچک‌تر.
در مقایسه با این رویکرد، زنان به زندگی مانند بشقابی از اسپاگتی نگاه می‌کنند. اگر به بشقاب اسپاگتی نگاه کنید، با رشته‌های زیادی روبه رو خواهید شد و حتی ممکن است بدون آنکه متوجه شوید، رشته دیگری را دنبال کنید. زنان اینگونه با زندگی روبه رو می‌شوند. هر موضوعی به نحوی به موضوعات دیگر متصل شده است. برخلاف مردان، زندگی برای زنان بیش از یک بعد در آن واحد است.
زنان به همین دلیل، نسبت به مردان در انجام چند فعالیت بهتر عمل می‌کنند. درست به همین دلیل است که زنان در هنگام گفتگو جنبه‌های منطقی، احساسی، ارتباطی و روحی مسایل را بهم ربط می‌دهند و با صحبت‌های طولانی می‌توانند مسایل را درک کنند. چرا که اینگونه رشته‌های درهم پیچیده را می‌توانند جدا کنند.
در همین حال مردان به صورت جداگانه و شخصی به سراغ جعبه‌های خود می‌روند و بررسی‌شان می‌کنند.
این تفاوت یکی از مواردی است که نویسنده به آنها اشاره می‌کند، او می‌گوید این موضوع اغلب سبب استرس زیادی در روابط می‌شود. زیرا وقتی زن سعی می‌کند تا مسایل را بهم ربط دهد، مرد که عصبی شده است از جعبه‌ای به جعبه دیگر می‌پرد و سعی می‌‌کند پا به پای زن با بحث پیش رود. مرد مات و مبهوت می‌ایستد و دریایی از مسایل مختلف، او را غرق می‌کند. وقتی صحبت‌های زن تمام می‌شود مرد حالش کمی بهتر است اما به شدت گیج است.
چقدر با بحث‌های مشابه و این چنینی برخورد داشته‌اید و بدون رسیدن به نتیجه رهایش کرده‌اید؟ اگر پیش از آن بحث این ها را می‌دانستید چند درصد امکان این وجود داشت که بحث‌تان کش پیدا کند؟

کتاب مردان ویفری زنان اسپاگتی

بیل فارل
بیل فارل (متولد: 1959) سخنران بین المللی، متخصص روابط، و نویسنده بیش از 35 کتاب از جمله کتاب های پرفروش مردان مانند وافل، زنان مانند اسپاگتی هستند. او به عنوان کشیش پدر، کشیش جوانان، و اخیراً کشیش گروه های کوچک در تیم دکتر دیوید جرمیا تجربه دارد.