کتاب چارلی

Flowers for Algernon
(گل برای الجرنون)
کد کتاب : 37229
مترجم :
شابک : 978-9644185205
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 1959
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

گل هایی به یاد آلجرنون
Flowers for Algernon
  • 4,700 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: معین معین
    نویسنده:
کد کتاب : 744
مترجم :
شابک : 978-964-165-005-8
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

دسته گلی برای الجرنون
Flowers for Algernon
کد کتاب : 23501
مترجم : محمدعلی حمیدرفیعی
شابک : 978-6002296399
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 46
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون اثر دانیل کیز

کتاب گل هایی به یاد آلجرنون، رمانی علمی تخیلی نوشته ی دانیل کیز است که نخستین بار در سال 1959 به چاپ رسید. داستان این رمان به یک تکنیک پزشکی در افزایش توانایی های ذهنی افراد می پردازد. آلجرنون، موشی آزمایشگاهی است که پس از این آزمایش، ضریب هوشی اش چند برابر شده است؛ قرار شده تا مردی به نام چارلی که به معلولیت ذهنی دچار است، اولین انسانی باشد که این آزمایش بر رویش انجام می شود. با انجام آزمایش، هوش چارلی گسترش پیدا می کند و پس از مدتی از هوش دکترهایی که این آزمایش را طراحی کرده بودند نیز فراتر می رود. در ابتدا به نظر می رسد که این آزمایش، نقطه ی تحولی در تاریخ پزشکی باشد اما زوال ناگهانی و غیرمنتظره ی شرایط آلجرنون، همه چیز را تغییر می دهد. آیا همین سرنوشت برای چارلی نیز رقم خواهد خورد؟

کتاب گل هایی به یاد آلجرنون


ویژگی های کتاب گل هایی به یاد آلجرنون

جزو لیست برترین رمان های ادبیات نوجوان

برنده ی جایزه ی نبیولا سال 1966

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

دانیل کیز
دانیل کیز، زاده ی 9 آگوست 1927 و درگذشته ی 15 ژوئن 2014، نویسنده ی آمریکایی بود.کیز در شهر نیویورک به دنیا آمد. او قبل از پیوستن به نیروی دریایی آمریکا در هفده سالگی، برای مدتی کوتاه در دانشگاه نیویورک به تحصیل پرداخت. او پس از بازگشت به شهر خود در سال 1950، مدرک خود در رشته ی روانشناسی را از کالج بروکلین دریافت کرد.کیز پس از فارغ التحصیلی برای کار به شرکت انتشاراتی Magazine Management پیوست و پس از مدتی، سردبیر مجله ی داستان های علمی مارول شد. او از همین زمان نویسندگی را آغاز کرد. کیز در دان...
نکوداشت های کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
A tale that is convincing, suspectful and touching.
داستانی قابل باور، پرتعلیق و تأثیرگذار.
New York Times New York Times

Fascinating, agonizing... Superb.
شگفت انگیز، تکان دهنده... ممتاز.
Birmingham News

An ingeniously touching story.
داستانی هوشمندانه و تأثیرگذار.
Baltimore Sun

قسمت هایی از کتاب گل هایی به یاد آلجرنون (لذت متن)
پروفسور عزیز، مشکل این است که تو کسی را می خواهی که از لحاظ هوش ترقی کند، ولی همچنان در قفست زندانی بماند تا هر زمان که برای کسب افتخار لازم بدانی، او را به نمایش بگذاری. ولی مشکل این جاست که من یک انسان هستم.

بارها و بارها اشاره کردی که قبل از این آزمایش هیچ چیز نبودم. دلیلش را می دانم. اگر در آن زمان هیچ چیز نبوده باشم، آن مسئولیت خلق من به عهده ی تو خواهد بود و این موضوع تو را به عنوان مخلوق من جلوه خواهد داد. از این که ساعت به ساعت قدرشناسی ام را نسبت به تو نشان نمی دهم، از من متنفری. بسیار خوب. باوری کنی یا نکنی، من سپاسگزارم. ولی می خواهم بپرسم برای من چه کار کرده ای. هر کار فوق العاده ای که انجام داده باشی، به تو حق نمی دهم با من مثل یک حیوان آزمایشگاهی رفتار کنی. در حال حاضر، یک آدم هستم. چارلی قبل از این که پایش را درون آزمایشگاه بگذارد، یک آدم بود. به نظر می رسد انتظارش را نداشتی! بله، ناگهان به این نتیجه رسیدم که من همیشه یک انسان بوده ام. حتا قبل از آن عمل جراحی و این برخلاف اعتقادات و باورهای توست که یک نفر با ضریب هوشی پایین تر از صد حق توجه و تأمل داشته باشد. پروفسور نمور، فکر می کنم وقتی به من نگاه می کنی، وجدانت آزارت می دهد.

یکی از دلایل مهم دانشگاه رفتن و کسب تحصیلات عالی این است که چیزهایی را که سراسر عمر به آن باور و اعتقاد داشته ای، رد کنی یا باور کنی هیچ چیز به همان صورتی که پدیدار می شود نیست.