کتاب روش من

My System
درسنامه ای براساس اصول نوین شطرنج
کد کتاب : 74653
مترجم :
شابک : 978-9642732807
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 342
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1925
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب روش من اثر آرون نیمزوویچ

یکی از بهترین کتاب هایی که در زمینه شطرنج به رشته تحریر در آمده است. اثری که پیچیده ترین بازی ها را با اصول ساده و قاعده مند خود روان می سازد و مخاطب را کمک خواهد کرد قدمی بزرگ به سوی پیشروی و ارتقای سطح خود در این بازی فکری هیجان انگیز کسب کند. مجموعه ای که توانایی افراد را در مدیریت این بازی به دو نیمه پیش از مطالعه و پس از مطالعه تقسیم خواهد کرد و قابلیت های بالایی را به افرادی که از آن بهره می برند اعطا خواهد کرد.

کتاب روش من

آرون نیمزوویچ
آرون نیمزوویچ شطرنج‌باز و نویسنده دانمارکی تبار لتونی بود. در اواخر دهه 1920 نیمزوویچ یکی از بهترین شطرنج بازان جهان بود. او برجسته‌ترین چهره در میان ابرمدرن‌ها بود و کتاب بسیار تأثیرگذاری در تئوری شطرنج نوشت: سیستم من.
قسمت هایی از کتاب روش من (لذت متن)
ایستادن در یک مسابقه دو برای پاک کردن بینی، هدر دادن وقت گرانبها است، گرچه گرفتن بینی کار بدی نیست، اما اگر بتوان حریف را وادار کرد به گونه ای مشابه، وقت خود را تلف کند، می توان در گسترش پیشی گرفت. مثلا می توان حریف را ناگزیر کرد یک سوار خود را چند بار حرکت دهد. بنابراین اگر بتوان همزمان با گسترش سوار خودی، به یک سوار گسترش یافته حریف حمله کرد، وی ناگزیر از اتلاف وقت خواهد شد.