کتاب ملکه زیبایی لینین The Beauty Queen of Leenane


  • قیمت : ۱۴,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
  • تنها 1 عدد از این کتاب باقی مانده

معرفی کتاب ملکه زیبایی لینین اثر مارتین مک دونا

ایران کتاب ایران کتاب

کتاب ملکه زیبایی لینین، نمایشنامه ای کمدی نوشته ی نویسنده ی ایرلندی، مارتین مک دونا است. داستان این نمایشنامه در کوه های کانه مارا می گذرد و ماجرای زنی تنها و ساده به نام مورین فولان را روایت می کند. مگ، مادر پیر و خودخواه مورین است که دخالتش در اولین و احتمالاً آخرین رابطه ی عاشقانه ی او باعث رقم خوردن مجموعه ای از اتفاقاتی می شود که خنده و ترس را همزمان در دل خود جای داده اند. کتاب ملکه زیبایی لینین، یکی از برترین نمایشنامه های مارتین مک دونا به حساب می آید و به خوبی توانسته طرفداران بی شمار این نویسنده ی با استعداد را راضی کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی ملکه زیبایی لینینانتشارات: نیلانیلا
مشخصات کتاب ملکه زیبایی لینین
قطع :رقعی
شابک :978-964-6900-56-1
وزن :115
تعداد صفحه :104
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1996
سری چاپ :6

ویژگی ها کتاب ملکه زیبایی لینین

برنده ی جایزه ی لوسیل لورتل سال 1998

نکوداشت های کتاب ملکه زیبایی لینین
McDonagh is a born storyteller.
مک دونا، یک داستان سرای مادرزاد است.
New York Times New York Times

A powerful, bitter humoured play of thwarted dreams.
نمایشنامه ای قدرتمند و با طنزی تلخ درباره ی آرزوهای برآورده نشده.
Guardian Guardian

Funny and crushing.
خنده دار و تأثربرانگیز.
Slant Magazine

بخش هایی از کتاب ملکه زیبایی لینین (لذت متن)
تموم بعد از ظهرم این جا هدر رفت. (مکث) می تونستم راحت تو خونه بشینم تلویزیون تماشا کنم. ری کنار میز می نشیند. مگ: چه می دونی؟ شاید تا اون پیداش شه دیگه عصر شده باشه. ری (عصبانی): اول که اومدم تو گفتی حتما تا ساعت سه پیداش می شه. مگ: آره. معمولا ساعت سه می آد. آره. (مکث) ولی گاهی وقتام عصر می آد. گاهی وقتا. (مکث) بعضی وقتام دیرتر می آد. بعضی وقتا شب می آد. (مکث) یه بارم دیگه صبح شده بود.

پاتو : خب حالا که چیزی نشده. هان؟ خیلی آدما مسئله ی روحی پیدا می کنن. مورین : آره. خیلی از خل و دیوونه ها. پاتو : خـل و دیوونه ها نه. آدمای تحصیل کرده هم این طوری می شن. راستش واقعیت اینه که اگه خیلی تحصیل کرده باشی احتمالش بیشتره. اون طفلک «اسپایک میلیگن»، مگه اون همیشه آشفتگی روحی پیدا نمی کنه؟ هیچ وقتم ناراحتیش تمومی نداره. منم خودم بعضی وقتا مسئله ی روحی پیدا می کنم. ابایی هم ندارم که کسی بدونه. خجالت نداره که. معنیش فقط اینه که زیاد فکر می کنی و همه چی رو میریزی تو دلت. مورین : خجالت نداره آدمو یه ماه بندازن تو دیوونه خونه؟ نه؟ پاتو : خجالت نداره آدم به یه چیزایی فک کنه و خودشو ناراحت کنه. من اینو می گم. دیوونه خونه هم کلمه ی خوبی نیس که می گی. خودتم اینو خوب می دونی مورین.