جاناتان مرغ دریایی

Jonathan Livingston Seagull

  • قیمت : ۱۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ

کتاب جاناتان مرغ دریایی، رمانی نوشته ی ریچارد باخ است که اولین بار در سال 1970 به چاپ رسید. داستان این رمان برای انسان هایی است که از قلب خود پیروی می کنند؛ برای افرادی که از انجام موفقیت آمیز کاری، حتی اگر آن کار فقط برای خودشان باشد، لذت فراوانی می برند؛ برای آدم هایی که می دانند معنایی ژرف تر در پشت ظواهر زندگی آرمیده است. آن ها می توانند با جاناتان همراه شوند و سریع تر و بالاتر از رویاهایشان پرواز کنند. جاناتان لیوینگستون، پرنده ای معمولی نیست. او اعتقاد دارد که پرواز و رسیدن به آزادی غایی برای به چالش کشیدن و اکتشاف همه چیز، حق همه ی مرغان دریایی است و بزرگترین لذت و پاداش خود را، آموزش لذت پرواز و قدرت رویاها به مرغان جوان تر می داند.

کتاب جاناتان مرغ دریایی


ویژگی ها کتاب جاناتان مرغ دریایی

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1973 ساخته شده است.

مشخصات کتاب جاناتان مرغ دریایی
نوع جلد :گالینگور
قطع :جیبی
شابک :978-964-380-900-3
تعداد صفحه :113
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1970
سری چاپ :3
نکوداشت های کتاب جاناتان مرغ دریایی
A pioneering work.
اثری پیشگامانه.
Barnes & Noble

A phenomenal bestseller celebrating the strength of the individual and the joy of finding one’s way.
اثری پرفروش و شگفت انگیز در نکوداشت قدرت هر فرد و لذت پیدا کردن مسیر.
Amazon Amazon

It delivers profound life lessons.
این کتاب، درس های عمیقی از زندگی به مخاطب می دهد.
Invisible Mentor

بخش هایی از کتاب جاناتان مرغ دریایی (لذت متن)
جاناتان از مرغ فرزانه پرسید: بعد از این چه اتفاقی می افتد، آیا اینجا واقعا بهشت است؟ - جاناتان، بهشت یک مکان نیست و یک زمان هم نیست! بهشت یعنی جایی که تو آنجا حضور داشته باشی. حضوری با لذت، و در نهایت سرعت! بهشت یعنی: کامل شدن! تو زمانی شروع به لمس کردن بهشت خواهی کرد که به سرعت کامل برسی. - چیانگ، سرعت کامل چقدر است؟ - عدد یک محدودیت است. سرعت کامل، عدد ندارد. زیرا کمال نامحدود است.

هرچه جاناتان بیشتر درس مهرورزی را تمرین می کرد، بیشتر مایل می شد که به زمین باز گردد، زیرا با وجود گذشته ی تنهایش، جاناتان مرغ دریایی یک مربی به دنیا آمده بود و روش او برای نشان دادن عشق این بود که بخشی از حقیقتی را که خود دیده بود به مرغی ببخشد که در جست و جوی دیدن آن بود.

فکر می کنم دلم برایت تنگ بشود جاناتان. تنها چیزی که گفت، همین بود. جاناتان در پاسخ گفت: سالی، خجالت آور است! کودن نباش! هر روزه در تلاش تمرین چه چیزی هستیم؟ اگر دوستی ما به چیزهایی مانند فضا و زمان بستگی دارد، پس هنگامی که در نهایت بر فضا و زمان غلبه کردیم، برادری خود را نابود کرده ایم! اما غلبه بر فضا و آنچه که پشت سر گذاشته ایم، اینجاست. غلبه بر زمان و همه ی آنچه که ترک کرده ای، همین حالا است. و در خارج از اینجا و حالا، فکر نمی کنی که ممکن است یکی دوبار همدیگر را ببینیم؟