کتاب دورگردی (و داستان های دیگر)

The Round & Other Cold Hard Facts
کد کتاب : 769
مترجم :
شابک : 978-964-243-599-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 234
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1982
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 تیر

ژان ماری گوستاو لوکلزیو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2008

معرفی کتاب دورگردی (و داستان های دیگر) اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو

کتاب دورگردی (و داستان های دیگر)، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی ژان ماری گوستاو لوکلزیو است که برای اولین بار در سال 1982 به چاپ رسید. داستان های کوتاه این مجموعه عمدتاً در مناطقی نزدیک ریویرای فرانسه اتفاق می افتند و به واقعیت های سخت و تلخ زندگی ساکنین فقیر این منطقه ی ثروتمندنشین می پردازند. لوکلزیو در این کتاب، به سراغ موضوعات مورد علاقه ی خود یعنی احساس بیگانگی، مهاجرت، فقر، خشونت، بی تفاوتی، فقدان زیبایی و خیانت رفته است. در یکی از داستان ها، دختری نوجوان با خشونت گروهی از موتورسوارانی رو به رو می شود که چهره شان را با ماسک پوشانده اند. در داستان های دیگر، مردی ناامیدانه شاهد از بین رفتن مکانی خاطره انگیز و زیبا به وسیله ی شهری بزرگ است که با سرعتی روزافزون گسترش می یابد؛ مهاجری غیرقانونی که دنبال کار است، اسیر حلقه ای از قاچاقچیان انسان می شود؛ و دو دختر به امید یافتن زندگی بهتر، خطر بزرگی می کنند و از خانه و کار پایان ناپذیر خود در کارخانه می گریزند.

کتاب دورگردی (و داستان های دیگر)

ژان ماری گوستاو لوکلزیو
ژان ماری گوستاو لو کلزیو، زاده ی ۱۳ آوریل ۱۹۴۰، نویسنده ی معاصر فرانسوی است. اولین اثر او رمان بازجویی در سال ۱۹۶۳ جایزه ی رنودو را به خود اختصاص داد. تاکنون حدود ۴۰ کتاب از جمله مجموعه داستان های کوتاه و رمان های وی منتشر شده اند. جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۸ میلادی از سوی آکادمی سلطنتی سوئد به او تعلق گرفت.لوکلزیو در سال ۱۹۴۰ در شهر نیس فرانسه متولد شد، پدرش در زمان جنگ جهانی دوم در نیجریه خدمت می کرد، از همین روی در کودکی دو سال در نیجریه زندگی کرد. پس از اتمام دوره ی دبیرستان در نیس به دا...
نکوداشت های کتاب دورگردی (و داستان های دیگر)
Brilliantly written.
با نگارشی درخشان.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

A masterful collection of short stories.
مجموعه ای استادانه از داستان های کوتاه.
Library Thing

Conducted by a writer who has been surprising us for over forty years.
اثر نویسنده ای که بیش از چهل سال است که ما را غافلگیر می کند.
Booklist Booklist

قسمت هایی از کتاب دورگردی (و داستان های دیگر) (لذت متن)
اما بعضی وقت ها هم به خودم می گویم که هیچ وقت، هیچ وقت تمام نخواهد شد، چون آدم های ثروتمند هیچ توجهی به فقرا نمی کنند و برایشان هیچ اهمیتی هم ندارد. آن ها ثروتشان را برای خودشان، محصور در خانه های خالی و گاوصندوق هایشان نگه می دارند. و برای این که بتوانی چیزی، حتی تکه ای نان، داشته باشی، مجبوری به زور وارد خانه هایشان شوی و آن را برای خودت برداری.