کتاب فهم سوسیالیسم

Understanding Socialism
کد کتاب : 79009
مترجم :
شابک : 978-6227566284
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 144
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 مرداد

معرفی کتاب فهم سوسیالیسم اثر ریچارد وولف

ریچارد د. ولف (متولد ۱۹۴۲)، استاد ممتاز اقتصاد، از سال ۱۹۷۳ تا سال ۲۰۰۸ در دانشگاه ماساچوست درس داده است. او همچنین از بنیانگذاران انجمن تحلیل اقتصادی و سیاسی (AESA) و فصلنامه‌اش بازاندیشی مارکسیسم است.
سوسیالیسم نوعی آرزومندی برای یک زندگی بهتر از آن چیزی است که سرمایه‌داری میسر می‌سازد. هر جا و هر زمان که مشکلات و شکست‌های سرمایه‌داری انتقادات و منتقدانی را روی هم انباشت صداهای سوسیالیستی بلند شد. و همین حالا هم چنین است.
«فهم سوسیالیسم» بهترین و قابل اعتمادترین برخورد با این مسئله است که سوسیالیسم چیست، چه بوده و چه باید باشد. این کتاب روشن، موجز و گیرا است. اکنون، در زمانه‌ای که سوسیالیسم در میان جوانان محبوب‌تر از سرمایه‌داری است، ادعانامة محکم و قدرتمندی داریم که چرا ‌سوسیالیسم همان چیزی است که دموکراسی رادیکال به نظر می‌رسد.
ریچارد د. ولف امر اجتماعی را با در کانون قرار دادن مردم، جایگاه‌ها و اشتیاق‌هایی که دیگر اقتصاددان‌ها آن‌ها را کنار گذاشته‌اند به سوسیالیسم موکول می‌کند و بدیل سوسیالیستی معقول و عادلانه‌ای را نیز در مقابل بهره‌کشی سرمایه‌دارانه می‌گذارد.

کتاب فهم سوسیالیسم

ریچارد وولف
ریچارد دیوید وولف (متولد 1 آوریل 1942) یک اقتصاددان آمریکایی است که به دلیل کار در زمینه روش شناسی اقتصادی و تجزیه و تحلیل طبقاتی مشهور است. وی استاد اقتصاد دانشگاه ماساچوست آمرست است و در حال حاضر استاد مدعو در برنامه تحصیلات تکمیلی در روابط بین الملل دانشگاه نیو اسکول در نیویورک می باشد. وولف همچنین در دانشگاه ییل ، ​​دانشگاه سیتی نیویورک ، دانشگاه یوتا ، دانشگاه پاریس (سوربن) و انجمن برشت در شهر نیویورک تدریس کرده است.