کتاب دورهمی

The Gathering
کد کتاب : 15061
مترجم :
شابک : 978-6004680332
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 296
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 22 آذر

گردهمایی
The Gathering
کد کتاب : 80
مترجم :
شابک : 978-964-374-217-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب گردهمایی اثر آن انرایت

آن انرایت، نویسنده ای استثنایی با مقام و منزلت بین المللی و یکی از مستقل ترین صاحب نظران ایرلندی است. رمان گردهمایی او، تصویری اثرگذار و تکان دهنده را از یک خانواده ی بزرگ ایرلندی ارائه می کند که با ترکیب شعرگونگی عصر قدیم و غافل گیری ها و شوک های عصر جدید، روح تازه ای در کالبد سنت های ادبی ایرلند می دمد. 9 فرزند باقی مانده از طایفه ی هگارتی، به خاطر لیام، برادر خودرأی و خیره سرشان که در دریا غرق شده است، در شهر دوبلین گرد هم می آیند. خواهرشان ورونیکا، جسد را پیدا کرده و نزد خود نگه می دارد تا از رازی که بین او و لیام وجود داشته است محافظت کند، اتفاقی که در زمستان 1968 در خانه ی مادربزرگ شان به وقوع پیوست. انرایت، داستان خیانت ها و رستگاری های سه نسل را روایت می کند و با هوش و استعداد مثال زدنی و به یادماندنی خود، جهانی جدید به روی چشم مخاطب می گشاید. رمان گردهمایی، داستانی صریح، خردمندانه و روشنگرانه از یک خانواده است. گردهمایی، رمانی درباره ی عشق، یأس، در هم تنیدگی خاطرات و از بین رفتن راز ها است و این که چگونه سرنوشت، بر جسم انسان ها نوشته شده است و نه در ستارگان.

کتاب گردهمایی


ویژگی های کتاب گردهمایی

برنده جایزه من بوکر 2007

آن انرایت
آن انرایت (به انگلیسی: Anne Enright) (زاده ی ۱۱ اکتبر ۱۹۶۲) از نویسندگان ایرلندی است.آن انرایت در دوبلین متولد شده و آن جا زندگی و کار می کند. او یک مجموعه داستان کوتاه با عنوان «هوای دیروز» دارد که در دو جلد منتشر شده است. یک کتاب غیرداستانی با عنوان «بچه دار شدن» و چهار رمان در کارنامه ی ادبی او جای دارد. وی در سال ۲۰۰۷ با رمان «گردهمایی» برنده ی جایزه ی من بوکر شده است. گردهمایی چهارمین رمان این نویسنده است. تا پیش از دریافت جایزه ی بوکر، نام آن انرایت در سطح جهانی به طور گسترده شناخته شده...
نکوداشت های کتاب گردهمایی
Reckless intelligence, savage humor, slow revelation, no consolation: Anne Enright’s fiction is jet dark—but how it glitters.
هوش بی پروا، شوخ طبعی گزنده، آشکارسازی آهسته، بدون نتیجه گیری: داستان آن انرایت مانند کهربایی تاریک اما درخشان است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

A lyrical meditation on memory and connectedness.
تأملی ژرف و شعرگونه بر خاطرات و وابستگی ها.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Stunningly eloquent and powerful.
به شکل خیره کننده ای شیوا و استوار.
Herald (UK)

قسمت هایی از کتاب گردهمایی (لذت متن)
از زمانی که لیام فوت کرد، شیوه ی زندگی من این گونه شد. همه ی مدت شب بیدار می ماندم. یا می نوشتم یا در اتاق قدم می زدم... این خانه را هشت سال پیش، یعنی در ۱۹۹۰ خریدیم. برادرم لیام عاشق پرنده هاست و مانند همه ی پسر بچه ها، عاشق استخوان جانورهای مرده است.

ما همیشه از افرادی که دوستشان داریم، خوشمان نمی آید، این گزینه همیشه در اختیارمان نیست.

گذشته اش در پس اوست و آینده اش، دغدغه ای برایش نیست. او با سرعت مختص به خود، به رفتن در گور نزدیک می شود.