کتاب آموزش تنبک (کتاب دوم)

Tonbak
  • 15 % تخفیف
    150,000 | 127,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: سرود سرود
    نویسنده:
کد کتاب : 84795
شابک : ‫‭979-0802602724
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 9 فروردین

معرفی آموزش تنبک (کتاب دوم) اثر بهمن رجبی

به گمان ما راهی را باید رفت که رهرو آن تا به آخر رفته و به سلامت بازگشته است. بهمن رجبی رهرو راستین است که نه تنها طریق گذشتگان را وسعت داده و بر آنها افزوده است بلکه پا را فراتر نهاده و اساسا مکتبی تمام عیار و جدید را بنیان گذاشته که چون چراغی راهنمای رهروان این راه خواهد بود. او خود تمام عمر در پیراستن و تکمیل این مکتب کوشیده و تا به امروز سرفرازانه در قله‌ی رفیع آن ایستاده است.
مکتب رجبی، شیوه‌یی یکدست و خالص و در عین حال متفاوت دارد، که آنرا از تنها مکتب قبل از خود - چه در شکل و چه در محتوی - متمایز می‌کند. جزء به جزء عناصر این مکتب - با وسواس عجیبی که خاص اوست - توسط خود او طراحی شده، و هر کجا عناصری را از دیگران گرفته، در کمال صداقت ذکر کرده است؛ کما اینکه همیشه گفته است و می‌گوید و بدون شک در آینده نیز خواهد گفت که :" مکتب من تحت تأثیر و ادامه‌ی منطقی آثار گذشتگان «صاحب سبک» به‌ویژه زنده یاد امیر ناصر افتتاح می‌باشد ".

کتاب آموزش تنبک (کتاب دوم)

بهمن رجبی
بهمن رجبی (زادهٔ ۷ اسفند ۱۳۱۸ در رشت)، نوازندهٔ صاحب سبک و مدرس تمبک اهل ایران است. از آثار شهرت یافتهٔ او در زمینه تکنوازی تنبک می‌توان به قطعهٔ «گفتگوی چپ و راست» اشاره کرد که در کتاب آموزش تنبک وی (جلد ۲) موجود است. از ابداعات او در تکنیک نوازندگی تنبک می‌توان به افزودن ۱۱ نوع ریز اشاره کرد.
دسته بندی های آموزش تنبک (کتاب دوم)