کتاب روشنفکران و جامعه

Intellectuals and Society
آنجا که روشنفکران خطا می کنند‮‬
کد کتاب : 85361
مترجم :
شابک : 978-6225773028
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 694
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 مهر

معرفی کتاب روشنفکران و جامعه اثر توماس سوئل

اگر به شما بگویند یکی از مهم‌‌ترین دلایل آغاز جنگ جهانی دوم باورها و اندیشه‌های غالب روشنفکران آن زمان بوده است، تا چه اندازه شگفت‌زده خواهید شد؟
روشنفکران در طول تاریخ نقش پررنگی در اتفاقات جامعه‌ی بشری ایفا کرده‌اند. در بسیاری از موارد تصمیم‌هایی که در نقاط عطف تاریخی گرفته شده، تحت تأثیر نظرات و باورهای روشنفکران بوده است.
اما آیا این بدان معنی است که همواره این تصمیم‌ها منجر به بهبود شرایط عموم مردم شده است؟ آیا همیشه مشخصه‌های اصلی‌ای که روشنفکران با آن شناخته می‌شوند، یعنی «بهتر اندیشیدن» و «ژرف نگریستن»، باعث شده نسبت به وقایع و پیامدهای آن‌ها، تحلیل و راه‌حل درست‌تری ارائه دهند؟
در این کتاب توماس سوئل، استاد دانشگاه استنفورد و نظریه‌پرداز اجتماعی و اقتصادی، با لحنی هشداردهنده، نگاهی انتقادی و نیز با استناد به رویدادهای پیشین، نظرات نخبگان جامعه را زیر ذره‌بین برده و جسورانه به چالش می‌کشد.

کتاب روشنفکران و جامعه

توماس سوئل
توماس سوئل (زاده ۱۹۳۰) اقتصاددان، نظریه‌پرداز اجتماعی، فیلسوف سیاسی و نویسندهٔ آمریکاییست. او هم‌اکنون عضو پیوستهٔ ارشد انستیتو هوور، دانشگاه استنفورد است. سول در کارولینای شمالی زاده شد ولی در هارلم، ایالت نیویورک بزرگ شد. او در دبیرستان ترک تحصیل کرد و در جنگ کره در سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا خدمت کرد. او در ۱۹۵۸ لیسانس خود را از دانشگاه هاروارد، فوق لیسانس خود را در ۱۹۵۹ از دانشگاه کلمبیا و دکترا را در اقتصاد در ۱۹۶۸ از دانشگاه شیکاگو دریافت کرد. او به عنوان عضو هی...