کتاب جهان در پوست گردو

The Universe in a Nutshell
کد کتاب : 2095
مترجم :
شابک : 978-000-022-300-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 326
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

کیهان در پوست گردو
The Universe in a Nutshell
کد کتاب : 876
مترجم :
شابک : 978-600-5947-64-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب کیهان در پوست گردو اثر استیون هاوکینگ

کتاب کیهان در پوست گردو، اثری شگفت انگیز و فوق العاده پرفروش نوشته ی استیون هاوکینگ است که نخستین بار در سال 2001 منتشر شد. هاوکینگ در این کتاب، مخاطبین را به دنیای حیرت انگیز نظریه های ابَرریسمان و غشای p می برد و پشت صحنه ی یکی از هیجان انگیزترین ماجراجویی های علمی خود را برای ترکیب نظریه ی نسبیت عام انیشتین با تئوری تاریخ های چندگانه ی ریچارد فاینمن آشکار می سازد. این دانشمند بزرگ و برجسته تلاش می کند تا با ادغام این دو نظریه ی علمی، به تئوری واحدی دست یابد که توصیف کننده ی همه ی اتفاقاتی است که در جهان هستی به وقوع می پیوندد. کتاب کیهان در پوست گردو، اثری ضروری برای همه ی کسانی است که می خواهند بدانند چه وقایعی در جهانی که در آن زندگی می کنند، اتفاق می افتد.

کتاب کیهان در پوست گردو


ویژگی های کتاب کیهان در پوست گردو

برنده ی جایزه ی جامعه ی سلطنتی برای کتاب های علمی سال 2002

استیون هاوکینگ
استیون ویلیام هاوکینگ، زاده ی ۸ ژانویه ی ۱۹۴۲ و درگذشته ی ۱۴ مارس ۲۰۱۸، فیزیکدان نظری، کیهان شناس و نویسنده ی بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان شناسی نظری در دانشگاه کمبریج بود.هاوکینگ در شهر دانشگاهی آکسفورد زاده شد. استیون در روزهای جنگ جهانی دوم به دنیا آمد. خانه ی والدین وی در هایگیت در شمال لندن واقع بود. فرانک و ایزابل هاوکینگ، برای اطمینان یافتن از تولد بدون خطر و سالم نخستین فرزندشان تصمیم گرفتند پیش از به دنیا آمدن او موقتا به آکسفورد بروند. ایزابل در آکسفورد پسرش را به سلامت به د...
نکوداشت های کتاب کیهان در پوست گردو
Hawking invites us to be fellow travelers on this extraordinary voyage through spacetime.
هاوکینگ از ما دعوت می کند که در این سفر خارق العاده در فضازمان، همراه باشیم.
Barnes & Noble

Clear, concise and accessible.
واضح، موجز و قابل فهم.
St Louis Post-Dispatch

Provocative and informed.
تفکربرانگیز و پر از اطلاعات.
Time Time

قسمت هایی از کتاب کیهان در پوست گردو (لذت متن)
یک برآمد بسیار مهم نسبیت، رابطه ی بین جرم و انرژی است. ادعای آلبرت انیشتین که سرعت نور باید برای تمام ناظران یکسان باشد، ایجاب می کند که هیچ چیز نمی تواند تندتر از نور حرکت کند. در نتیجه استفاده از انرژی برای شتاب دادن هر چیز چه ذره باشد و چه سفینه ی فضائی، بر جرمش می افزاید و کار را سخت تر می کند. شتاب دادن یک ذره تا سرعت نور ناممکن خواهد بود. زیرا مقدار بی نهایت انرژی لازم خواهد داشت.

اگر کسی موضع پوزیتیویستی را بپذیرد، همانطور که من پذیرفته ام، نمی تواند بگوید که اکنون دقیقا چه زمانی است. تمام کاری که این شخص می تواند بکند، توصیف مدلی ریاضی از زمان است.

برخی افراد، انیشتین را مقصر وجود بمب اتم دانسته اند چرا که او، رابطه ی بین ماده و انرژی را کشف کرد؛ اما این مثل آن است که نیوتون را مقصر سقوط هواپیماها بدانیم چون او جاذبه را کشف کرد. انیشتین، هیچ نقشی در پروژه ی منهتن نداشت و از واقعه ی بمباران اتمی منزجر بود.