کتاب بامزه در فارسی

Funny in Farsi
کد کتاب : 35888
مترجم :
شابک : 978-9643637231
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 207
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

عشق طنز، مشق طنز
Funny in Farsi
خاطره دوران بلوغ یک ایرانی در آمریکا
کد کتاب : 73884
مترجم :
شابک : 978-9647199278
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 263
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

عطر سنبل عطر کاج
Funny in Farsi
کد کتاب : 882
مترجم :
شابک : 978-9645776624
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 192
سال انتشار شمسی : 1388
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب عطر سنبل عطر کاج اثر فیروزه جزایری دوما

کتاب عطر سنبل عطر کاج، اثری نوشته ی فیروزه جزایری دوما است که اولین بار در سال 2003 منتشر شد. فیروزه در سال 1972 و زمانی که هفت ساله بود، بدون هیچ آگاهی مستقیمی از فرهنگ و نوع زندگی مردم ایالات متحده، از ایران به کالیفرنیای جنوبی نقل مکان کرد. خیلی زود تعداد بیشتری از اعضای خانواده به آن جا رفتند تا همین امروز نیز در همان جا باقی مانده اند. کتاب عطر سنبل عطر کاج به داستان سفر آمریکایی خانواده ی جذاب نویسنده می پردازد: پدرِ مهندس فیروزه که رویاهای عجیبی را در سر می پروراند؛ مادر مهربانش که هیچ وقت انگلیسی را یاد نگرفت و برایش هم اهمیتی نداشت و خودِ فیروزه که در کودکی نام خود را به جولی تغییر داد و زمانی که با مردی فرانسوی ازدواج کرد، با موج جدیدی از تفاوت های فرهنگی رو به رو شد.

کتاب عطر سنبل عطر کاج


ویژگی های کتاب عطر سنبل عطر کاج

جزو لیست پرفروش های نیویورک تایمز

فیروزه جزایری دوما
فیروزه جزایری دوما، زاده ی سال 1965 در آبادان، نویسنده ی ایرانی است که به زبان انگلیسی می نویسد.دوما در هفت سالگی به همراه خانواده به کالیفرنیا نقل مکان کرد. او پس از مدتی به ایران بازگشت و در شهرهای تهران و اهواز زندگی کرد؛ با این حال، دوما دوباره به ایالات متحده رفت. او در همین زمان نویسندگی را آغاز کرد و با نوشتن مقاله سعی می کرد تا پول رفتن به کالج را فراهم کند.فیروزه جزایری دوما پس از انتشار اولین کتابش، در دانشگاه ها، کنفرانس ها، دبیرستان ها و سایر مجامع فرهنگی، سخنرانی های زیادی داشته ...
نکوداشت های کتاب عطر سنبل عطر کاج
Heartfelt and hilarious,in any language.
پراحساس و بسیار خنده دار،در هر زبانی.
Glamour

A joyful success.
موفقیتی لذت بخش.
Newsday Newsday

An unforgettable story of identity, discovery, and the power of family love.
داستانی فراموش نشدنی درباره ی هویت، اکتشاف و قدرت عشق خانوادگی.
Barnes & Noble

قسمت هایی از کتاب عطر سنبل عطر کاج (لذت متن)
قبل از اینکه با فرانسوا ازدواج کنم به او گفتم من تیر و طایفه ام هم سر جهازم است. فرانسوا گفت که عاشق تیر و طایفه است به خصوص مال من. حالا هر وقت به دیدن فامیل می رویم که همه شیفته ی شوهرم هستند می بینم که ازدواج او با من اصلا به خاطر همین تیر و طایفه بوده. بدون خویشانم من یک رشته نخ هستم با همدیگر یک فرش ایرانی رنگارنگ و پر نقش و نگار می سازیم. یا مثلا: چینی های لیموژ در نبودشان لذت بیشتری به ارمغان آورده بودند تا وقتی که توی گنجه بودند.

توی فامیل ما مدت اقامت با واحد فصل شمرده می شد. کسی به خودش زحمت نمی داد نصف کره زمین را طی کند تا فقط ماه دسامبر را بماند. می ماند و بهار کالیفرنیا، مراسم فارغ التحصیلی بچه ها در تابستان، و جشن هالووین را می دید. مهم نبود که خانه برای خود ما هم به زحمت جا داشت.

من و فرانسوا تصمیم داریم به فرزندانمان چیز با ارزش تری بدهیم. این حقیقت ساده که بهترین راه برای گذر از مسیر زندگی این است که انسان اهداکننده ی عمده ی مهربانی باشد. به آنها خواهیم گفت که ممکن است کسی با داشتن کلی اشیاء زیبا و قیمتی هنوز بینوا باشد. و گاهی داشتن دستور پخت کیک شکلاتی کافی ست تا انسان بسیار خوشحال تر شود.