ایلیاد

Iliad

  • قیمت : ۵۵,۸۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: مرکزمرکز
نویسنده:

معرفی کتاب ایلیاد اثر هومر

کتاب ایلیاد، شعری حماسی نوشته ی هومر است که حدود 750 سال قبل از میلاد مسیح به رشته ی تحریر درآمد. کتاب ایلیاد به داستان تاریک ترین بخش از جنگ تروآ می پردازد و در مرکز توجه خود، بزرگترین جنگجو و قهرمان یونان یعنی آشیل و ستیزه ی او با آگاممنون را قرار داده است. این کتاب که قدیمی ترین شعر یونانی و احتمالا شناخته شده ترین حماسه در ادبیات غرب است، تصاویری تکان دهنده از اوج و فرودهای جنگ، شهر تحت محاصره ی ایلیون، نبرد میان خدایان و سرنوشت انسان های فانی را با روایتی جذاب از حوادث در هم می آمیزد. این اشعار ارزشمند که فرهنگ اولیه ی یونان را در تاریخ جاودان ساخته است، داستان ها و افسانه های بی نظیری را در قالب روایتی بی نهایت هیجان انگیز ارائه می کند.

کتاب ایلیاد


ویژگی ها کتاب ایلیاد

جزو لیست برترین کتاب های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ

فیلم هایی بر اساس این کتاب در سال های مختلف ساخته شده است.

مشخصات کتاب ایلیاد
نوع جلد :گالینگور
قطع :وزیری
شابک :978-964-305-386-4
تعداد صفحه :580
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :750 B.C
سری چاپ :9
بیشتر بخوانید

ایلیاد و ادیسه، تمدنی جاودان به زبان حماسه

«ایلیاد» و «ادیسه»، آثار جاودانه ی «هومر»، از کلیدی ترین منابع شناخت تمدن غرب هستند و احتمالاً به همین دلیل، «گوته» این دو اثر را از مهم ترین کتاب های دنیا دانسته است.

نکوداشت های کتاب ایلیاد
One of the foremost achievements in Western literature.
یکی از برجسته ترین دستاوردها در ادبیات غرب.
Barnes & Noble

One of the greatest war stories of all time.
یکی از برترین داستان های جنگی تمام اعصار.
Goodreads

A great classic.
یک اثر کلاسیک بزرگ.
New York Times Book Review New York Times Book Review

بخش هایی از کتاب ایلیاد (لذت متن)
ای خدایان اولمپ، گوش هوش به سخنان من فرادهید و من خواست بازپسین خود را به شما خواهم گفت. باید که هیچ یک از شما چه خدا و چه الهه، در پی آن نباشد که از فرمان من سر بپیچد. فرمانبردار باشید، تا آن که بی درنگ بتوانم زود اندیشه ی خود را به کار برم. هر کس که از گروه آسمانی نژاد دور شود و مردم تروا یا مردم آخائی را یاری کند، به المپ باز نخواهد گشت مگر آن که شرمگین و زخمی شود، یا این که وی را به دوزخ تاری پرتاب خواهم کرد، که جایگاه دور افتاده ای است و دروازه ها و آستانه ای رویین گرد آن را فرا گرفته اند و پرتگاه ژرفی ا ست بر فراز کشور مردگان همچنان که آسمان زمین است. از این پس خواهد دانست که هیچ یک از خدایان در توانایی با من برابر نیست.

هیچ انسانی بر خلاف سرنوشت من نمی تواند مرا به جهان دیگر بفرستد. و در باب سرنوشت معتقدم که هیچ مردی، چه نیک و چه بد، پس از آن که زاده شد، نمی تواند از آن بگریزد.

در میان تمامی مخلوقاتی که بر روی زمین نفس می کشند و حرکت می کنند، چیزی ملالت انگیزتر از انسان وجود ندارد.