دختر استالین

دو جلدی
Stalin's Daughter

مشخصات کتاب دختر استالین
مترجم :
شابک :9786004051682
قطع :پالتویی
تعداد صفحه :1114
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2015
نوع جلد :زرکوب
سری چاپ :4
زودترین زمان ارسال :6 خرداد

برنده ی جایزه ی RBC تیلور 2016

برنده ی جایزه ی هیلاری وستون 2016

نامزد دریافت جایزه ی پن سال 2016

نامزد دریافت جایزه ی حلقه ی منتقدین کتاب آمریکا سال 2016

معرفی کتاب دختر استالین اثر رزماری سالیوان | ایران کتاب

استالین، رهبر کبیر شوروی، دیکتاتور مخوفی که اگرچه توانست اتحاد جماهیر شوروی را به یک ابرقدرت تبدیل کند و جنگ علیه آلمان نازی را ببرد، اما زندگی میلیون ها نفر را به خاطر سیاست های بی رحمانه اش به مخوف ترین شکل ممکن دستخوش تغییر کرد. برپایی اردوگاه های کار اجباری در دل سیبری شاید یکی از مخوف ترین سیاست های او باشد. کتاب حاضر روایت زندگی دختر این دیکتاتور، سوتلانا علیلویوا است. دختری که بی اندازه برای استالین عزیز بود. گرچه سوتلانا در تمام عمرش تلاش می کرد خود را از زیر بیرق پدر بیرون بکشد و ننگ دختر استالین بودن را از پیشانی بزداید، اما هرگز آنگونه که باید نتوانست «عادی» زندگی کند.

منبع : کافه بوک

کتاب دختر استالین

قسمت هایی از کتاب دختر استالین (لذت متن)
ارعاب و وحشتی که استالین در اطراف خودش گسترانیده بود، مخصوصا دامنگیر نزدیک ترین کسانش شده بود. چه کسی جرئت می کرد به دختر استالین بگوید مادرش خودکشی کرده بود؟ خیلی ها فقط بخاطر اطلاع داشتن از این موضوع اعدام شده بودند.

در خانواده ای که در آن به دنیا آمدم و بزرگ شدم هیچ چیز طبیعی نبود، هرچیزی ناراحت کننده و غم افزا بود و خودکشی مادرم روشن ترین شهادت بر نومیدی حاکم بر اوضاع بود.

سوتلانا تا شانزده سالگی، مثل بسیاری از همکلاسی هایش، کمونیستی آرمانگرا باقی ماند؛ کمونیستی که بی هیچ چون و چرایی ایدئولوژی حزب را قبول داشت. او بعدها در بزرگسالی به این نتیجه رسید که این ایدئولوژی مردم را به سرکوب و سانسور اندیشه هایشان وادار کرده و میلیون ها نفر را به خواب مصنوعی فرو برده است. او اسم این خواب مصنوعی یا مسخ شدگی را «ذهنیت بردگان» گذاشت.