کتاب یک عاشقانه برعکس

مجموعه ای از بهترین داستان های کوتاه جهان
A romantic vice versa

مشخصات کتاب یک عاشقانه برعکس
شابک :9786008964094
قطع :رقعی
تعداد صفحه :288
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2018
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :1
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

معرفی کتاب یک عاشقانه برعکس اثر گراهام گرین

کتاب یک عاشقانه برعکس مجموعه داستان های کوتاهی است از بزرگترین نویسندگان جهان که توسط "یاسر محبوب" ترجمه شده و از سوی نشر ایجاز روانه بازار کتاب شده است. نویسندگانی همچون گراهام گرین، ا. هنری، سامرست موام، اسکار وایلد، جورج اورول، جیمز جویس و... که برای مخاطبان اهل مطالعه کاملا شناخته شده هستند. معیار انتخاب داستان ها، در عین مهم بودن، کمتر دیده شدن آنها نیز بوده است .

در مقدمه کتاب در بخش مسیر رشد و تحول داستان، به تفصیل در مورد تفاوت طرح و داستان توضیح داده شده که مخاطبان می توانند پس از مطالعه آن به خوبی به ماهیت و تم نوشتاری هر کدام از داستان های کتاب پی ببرند.

"عمدۀ ویژگی یک داستان کوتاه که در جذب آرای منتقدان تأثیری چشمگیری داشت، تکنیک نوشتن بود. تکنیکی که بعدها محتوی یک اثر هنری را به دو گروه عمدۀ "داستان" و “طرح" تقسیم کرد. داستان به مراتب عمری طولانی تر از طرح دارد. اساسا داستان، نمایش هدف غایی یک فرهنگ برای تثبیت در یک دورۀ تاریخی است. داستان، چارچوبی برای روایت یک فرهنگ در نوع خود فراهم آورده و مفهوم آثار زندگی اجداد و خدایان زمان خود را به نمایش می گذارد. سرشار از رموز، نمادها، شخصیتها و نشانه هایی منحصر به دوره خویش، داستان بیشتر توسط آد مهای زمان خودش به درجۀ اعلای فهم می رسد."

کتاب یک عاشقانه برعکس