کتاب آویشن قشنگ نیست

Thyme is not beautiful
برنده ی جایزه ی بهترین مجموعه داستان اول سال 1388 از بنیاد گلشیری تقدیر شده در جایزه ادبی روزی روزگازی سال 1388
کد کتاب : 8970
شابک : 9789643804152
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 76
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 30 مرداد

معرفی کتاب آویشن قشنگ نیست اثر حامد اسماعیلیون

شش داستان در این مجموعه اگرچه هر کدام یک داستان کوتاه مستقل هستند اما همه بهم پیوسته اند و یک داستان کامل را تشکیل می دهند. وجه مشترک شخصیت ها در داستان این است که همه آنها در کوچه ی دولتشاهی در شهر کرمانشاه و در طول جنگ ایران و عراق زندگی می کنند. شخصیت های اصلی کتاب همه از طبقه جوان و متوسط کرمانشاه هستند. آویشن زیبا نیست ، داستان یک نسل سوخته را روایت می کند. سرنوشت شخصیت های داستان، هر یک گویای سرنوشت بخشی از این نسل، و ناکامی ها و سرخوردگی های جوانان طبقۀ متوسط شهر کرمانشاه است. نیلوفر دختری است که زمانی معشوقه ی همه آن ها بوده است اما همگی در بدست آوردنش ناکام بوده اند اینک آویشن خواهر کوچکتر او جای او را می گیرد. هر داستان از دید یکی از این شخصیت ها روایت می شود و نکته ی جالبی که وجود دارد این است که اتفاقی که برای یکی ناچیز است برای دیگری سرنوشت ساز و حیاتی است.

کتاب آویشن قشنگ نیست

حامد اسماعیلیون
حامد اسماعیلیون (۱۳۵۵ در کرمانشاه) نویسنده و داستان‌نویس ایرانی و از نسل نوی نویسندگان ادبیات فارسی است. او برای کتاب‌های آویشن قشنگ نیست و دکتر داتیس جایزه هوشنگ گلشیری را دریافت کرد.
قسمت هایی از کتاب آویشن قشنگ نیست (لذت متن)
ای کاش عشق را زبان سخن بود، گاهی تعجب می کنم که یک ایرانی بعد از شنیدن این شعر لبخندی می زند و فقط به همین اکتفا می کند که زیبا بود. فقط همین؟ در حالیکه هر بار آن را می شنوم صورتم از اشک خیس می شود.