کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن

Selected tales
کد کتاب : 937
مترجم :
شابک : 978-600-5906-81-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 148
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین کتاب های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ

معرفی کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن اثر ادگار آلن پو

کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی ادگار آلن پو است. آلن پو در داستان های این مجموعه، اولین و برترین قصه های وحشت را به رشته ی تحریر درآورد، در نگارش داستان های علمی تخیلی مدرن، پیشگام شد و با خلق شخصیتی به نام آقای دوپن، ماجراهای کارآگاهی را ابداع کرد. مخاطبین با مطالعه ی این داستان های آلن پو درخواهند یافت که او استعداد بی نظیری در فضاسازی، خلق تعلیق و همچنین کاوش در تاریک ترین اعماق ذهن بشر در قصه هایش داشت. تمامی این داستان های شگفت انگیز، از محدودیت ها عبور کرده و بعید را ممکن و عجیب را آشنا می سازند.

کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن

ادگار آلن پو
ادگار آلن پو، زاده ی ۱۹ ژانویه ۱۸۰۹ و درگذشته ی ۷ اکتبر ۱۸۴۹، نویسنده، شاعر، ویراستار و منتقد ادبی اهل آمریکا بود که از او به عنوان یکی از پایه گذاران جنبش رمانتیک آمریکا یاد می شود.پو در بوستون به دنیا آمد. دومین فرزند دو بازیگر بود. پدرش در سال ۱۸۱۰ خانواده را ترک کرد و مادرش یک سال بعد درگذشت. بعد از این، جان و فرانسس آلن از ریچموند، ویرجینیا، سرپرستی او را برعهده گرفتند. هرچند هیچ وقت به صورت رسمی سرپرستی او را نپذیرفتند، ولی پو تا اواخر نوجوانی پیش آن ها بود. تنش ها بین ادگار و جان آلن ب...
نکوداشت های کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن
Classics of horror fiction.
داستان هایی کلاسیک در ژانر وحشت.
Barnes & Noble

Poe is the inventor of the modern mystery.
پو، مبدع داستان های معمایی مدرن است.
Amazon Amazon

Poe created many of the conventions which still dominate the genre of detective fiction.
پو، بسیاری از قواعدی را خلق کرد که هنوز هم بر ژانر کارآگاهی سلطه دارند.
Penguin

قسمت هایی از کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن (لذت متن)
هنگامی که جسد کشف شد، تصور عمومی بر این بود که قاتل فقط برای مدتی بسیار کوتاه می تواند از چنگال عدالت، که کارکشته ترین مأمورانش را بدون فوت وقت به جست و جویش فرستاده بود، در امان باشد. فقط پس از آنکه یک هفته سر آمد و نتیجه ای حاصل نشد، ضروری دیدند که پاداشی معین کنند؛ و تازه آن موقع هم این پاداش از هزار فرانک فراتر نمی رفت. در این فاصله، کاوش ها با جدیت پیگیری می شدند، هرچند همواره با عقل سلیم و قوه ی تمیز سازگار نبودند؛ افراد بسیاری را استنطاق کردند بی آنکه به نتیجه ای برسند؛ در این میان، فقدان هر گونه سرنخ برای حل این معما مدام بر تب و تاب و التهاب عمومی می افزود.

و سپس چشمانم بر هفت شمع بلند روی میز افتاد. آن ها در ابتدا حالتی مشقفانه داشتند و فرشتگان سفید و لاغری به نظر می رسیدند که می توانند نجاتم دهند؛ اما سپس، تهوع تقریبا کشنده ای بر روحم حاکم شد و احساس کردم تمام ذرات بدنم می لرزد، انگار که به سیم برق دست زده باشم، شکل های فرشته مانند به اشباهی با سرهای آتشین تبدیل شدند و در آن ها دیدم که هیچ کمک و نجاتی در کار نخواهد بود.