کتاب قصه های امیرعلی 1

Amir Ali's Tales
کد کتاب : 9404
شابک : 9782000380962
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 20
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

قصه ‎های امیرعلی 3
Amir Ali's Tales
کد کتاب : 9407
شابک : 9789647002653
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 14
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

قصه های امیرعلی 4
Amir Ali's Tales
کد کتاب : 9408
شابک : 9789647002660
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 152
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 12
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

قصه های امیرعلی 2
Amir Ali's Tales
کد کتاب : 9406
شابک : 9789647002578
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 160
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 15
زودترین زمان ارسال : 11 خرداد

معرفی کتاب قصه های امیرعلی 1 اثر امیرعلی نبویان

"قصه های امیرعلی 1" نخستین جلد از مجموعه ی قصه هایی است که به قلم یکی از مجریان جوان و مطرح کشور به نام "امیرعلی نبویان" به رشته ی تحریر درآمده است. این مجموعه که از داستان های زندگی پسری به نام امیرعلی تشکیل شده، به روایت زندگی او در کنار خانواده اش می پردازد. خانواده ی امیرعلی متشکل از پدر، مادر، خواهری به اسم مریم و شوهرخواهری به نام فرهاد می باشد. اما خود امیرعلی کیست و چه می کند؟ او پسری است که به تازگی مهندسی برق قبول شده و دوست سر به هوا و گیجی به اسم مهران دارد که او نیز در همان رشته و دانشگاه پذیرش شده است. این مهران خنگ و گیج که اخیرا گواهینامه گرفته و پشت فرمان نشسته است، نقش قابل توجهی در "قصه های امیرعلی" خواهد داشت. "امیرعلی نبویان" اظهار داشته که ماجراهای این کتاب برآمده از تخیل اوست و این قصه ها خودزندگینامه نیستند.
کتاب از قسمت های مختلفی تشکیل شده که به رخدادهای روزمره ی دانشگاه، خانه، فامیل و خیابان می پردازند؛ منتها وجه تمایز این اتفاقات، نگاه بی تعارف و متفاوت نویسنده به مسائل است که با چاشنی هجو و نگارشی طنزآمیز به تصویر کشیده شده اند. از جمله ی این اتفاقات به ظاهر معمولی و پیش پا افتاده می توان به اعلام نتایج کنکور، سور قبولی، عاشق شدن، کلاس های درس، نوروز، تساوی داربی، مراسم ترحیم، مراسم ازدواج، مجلس تولد، پناهندگی، اسباب کشی، ماجراهای فامیلی، مسافرت، دروغگویی و امتحانات اشاره کرد. "امیرعلی نبویان" سبک نگارشی مخصوص و منحصر به فردی دارد و بازی او با واژگان و اصطلاح سازی ها، "قصه های امیرعلی" را به کتابی دلچسب و دوست داشتنی تبدیل نموده است.

کتاب قصه های امیرعلی 1

امیرعلی نبویان
امیرعلی نبویان (زاده ۲ فروردین ۱۳۵۹، آمل) نویسنده، مجری و بازیگر ایرانی می‌باشد.نبویان فارغ‌التحصیل رشتهٔ مهندسی برق از دانشگاه علوم و فنون مازندران بوده و شهرتش را از برنامهٔ تلویزیونی رادیو هفت بدست آورد. او علاوه بر اجرا در برنامه‌های تلویزیون، نویسنده نیز می‌باشد و چهار کتاب شامل مجموعهٔ قصه‌های امیرعلی ((۱٫۲٫۳٫۴)) از وی منتشرشده است.
قسمت هایی از کتاب قصه های امیرعلی 1 (لذت متن)
سفره پهن شد و همه نشستند به صرف شام. شاید چون من کم غذا هستم و بیشتر گیاهخوار٬ این طور می نمود ولی محض احتیاط٬ چشم تان روز بد نبیند! توی ظرف ها جنازه ی تکه پاره ی چند تا حیوان را آوردند و شروع کردند به خوردن! بین این جماعت٬ یک آقای چاقی بود که توی بشقابش پر بود از دست و پای این جانوران که لا به لایش برنج ریخته بود و رویش ماست به قاعده غذای یک هفته ی من! ولی با پشتکاری بی دریغ دنبال "نوشابه ی رژیمی" می گشت!

همان طور که می دانیم٬ مرگ شتری است که در خانه هر بنی بشری می نشیند و تا مسافر به مرکب سوار نشود٬ ول کن معامله نیست. حقیر٬ نام این نظریه را "نظریه جمل" گذاشته ام. مرگ٬ شکل های مختلفی دارد: بعضی ها شب می خوابند و صبح بیدار نمی شوند٬ عده ای در اثر ابتلا به بیماری می میرند. بعضی با تصادف و چند نفری هم مثل عمه خانم در اثر کهولت سن.

استاد فیزیک که پیرمرد بداخلاقی به نظر می رسید٬ وارد کلاس شد و یک راست رفت پای تخته و اصرار داشت هر آنچه را که نیوتن در طول چند دهه تحقیق و مطالعه کشف کرده بود٬ ظرف چند دقیقه به ما یاد بدهد! از حرکاتش پیدا بود که تنها کسی است در دنیا٬ که از من هم بیشتر غر می زند.