کتاب تاریخ اجتماعی مردن

A Social History of Dying

  • 20 % تخفیف
    قیمت : 42,000 | 33,600 تومان

  • موجود
  • انتشارات: ققنوس ققنوس
    نویسنده:
مشخصات کتاب تاریخ اجتماعی مردن
مترجم : قاسم دلیری
شابک : 9786002784087
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 28 مهر

معرفی کتاب تاریخ اجتماعی مردن اثر آلن کلهیر

این کتاب تلاش می کند تا نسبت به مرگ انسان ها زاویه گسترده تری را نشان دهد و باعث می شود الگوهای عمده مردن را در سراسر تاریخ خود بشناسیم و توصیف کنیم. این کتاب بررسی جامعی است از اسناد علوم انسانی و بالینی درباره مرگ انسان. رویکرد تاریخی این کتاب، تصاویر اخیر مردن از سرطان و مراقبت های پزشکی را در بافت گسترده تر تاریخی، پزشکی و جهانی قرار می دهد. آلن کلهیر در این کتاب به مرگ از دریچه ای غیرپزشکی و غیرکالبدشناسانه نگریسته است و همچنین خواننده را به سفر اکتشافی دومیلیون ساله ای می برد که چالش های عمده ای را که همگی با آن مواجه می شویم مطرح می کند: پیشگویی، کسب آمادگی و زمان بندی مرگ نهایی خود. پروفسور کلهیر استدلال می کند که امروزه بیشتر مرگ ها خوب مدیریت شده نیستند، در عوض شاهد افزایش انواع مرگ شرم آور هستیم. سرطان، بیماری قلبی یا علم پزشکی هیچ کدام معرف مرگ مدرن با بزرگ ترین آزمون های اخلاقی اش نیستند؛ بلکه فقر، سالمندی و طردشدگی اجتماعی اصلی ترین مولفه های مرگ های امروزی هستند.

جربیات ما از مردن تحت تاثیر تصورات باستانی از مرگ و مسئولیت اجتماعی در پایان زندگی، شکل گرفته اند، از باورهای عصر حجر درباره مردن به مثابه سفر آن جهانی؛ تامردن در خانه های سالمندان درعصر جهانشهری معاصر.
آلن کلهیر در کتاب تاریخ اجتماعی مردن؛ خواننده را به سفر اکتشافی دو میلیون ساله ای می برد که چالش های عمده ای را که همگی با آن مواجه می شویم مطرح می کند، پیش بینی کسب آمادگی و زمان بندی مرگ نهایی خود.
این کتاب بررسی جامعی است از اسناد علوم انسانی و بالینی درباره مرگ انسان، رویکرد تاریخی این کتاب، تصاویر اخیر مردن از سرطان و مراقبت های پزشکی را در بافت گسترده تر تاریخی، پزشکی و جهانی قرار می دهد.
مردن از خاستگاه خود به مثابه سفر به آن جهان تا تحول متعاقبش به قالب 'مرگ خوب' یا 'مرگ خوب مدیرت شده' در جوامع یکجانیشنی ردیابی شده است.
پروفسور کلهیر استدلال می کند که امروز بیشتر مرگ ها خوب مدیریت شده نیستند، در عوض شاهد افزایش انواع مرگ های شرم آور هستیم، سرطان، بیماری قلبی یا علم پزشکی هیچ کدام معرف مرگ در دوره مدرن و بزرگترین آزمون های اخلاقی اش نیستند؛ بلکه فقر، سالمندی و طردشدگی اجتماعی اصلی ترین مولفه های مرگ در روزگار ما هستند.

کتاب تاریخ اجتماعی مردن