کتاب پابرهنه ها تمرین انقلاب می کنند

The Plebeians Rehearse the Uprising
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 11,000 | 9,350 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلا نیلا
    نویسنده:
کد کتاب : 962
مترجم :
شابک : 978-964-6900-33-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 158
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

گونتر گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1999

معرفی کتاب پابرهنه ها تمرین انقلاب می کنند اثر گونتر گراس

کتاب پابرهنه ‌ها تمرین انقلاب می کنند، نمایشنامه ای نوشته ی برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات گونتر گراس است. گراس در این نمایشنامه از برتولت برشت، برجسته ترین نمایشنامه نویس مدرن آلمان، به عنوان شخصیت اصلی خود استفاده کرده است. در هفدهم ژوئن 1953، کارگرانی در آلمان شرقی علیه ظلم و ستم قیام می کنند اما خیزش آن ها، فاقد صدا و رهبری واحد است. نمایشنامه نویس و شاعرِ کمونیستِ معروف، برتولت برشت که در داستان با نام رئیس شناخته می شود، در حال کار بر روی اقتباس خود از نمایشنامه ی کوریولانوس اثر شکسپیر است. پای جریانات انقلاب به صحنه ی تئاتر هم کشیده می شود و کارگران از رئیس می خواهند که از تأثیر و شهرت خود برای تحقق خواسته های عدالت طلبانه و آزادی خواهانه ی این جنبش استفاده کند. اما تصمیم گرفتن برای رئیس اصلاً آسان نیست و فکر به عواقب تصمیمات، او را در دوراهی بسیار سختی اسیر کرده است.

کتاب پابرهنه ها تمرین انقلاب می کنند

گونتر گراس
گونتر ویلهلم گراس، زاده ی ۱۶ اکتبر ۱۹۲۷ - درگذشته ی ۱۳ آوریل ۲۰۱۵، نویسنده، مجسمه ساز و نقاش آلمانی بود. او عضو برجسته گروه ۴۷ و از نویسندگان بزرگ و معروف آلمان بود.گونتر گراس، بازتاب صدای نسلی از آلمان ها بود که در زمان سلطه ی نازیسم بزرگ شده بودند. او خود را روایت گر تاریخ از نگاه پایین دستی ها می دانست. وی با رویکردی معترضانه و هشداردهنده همواره در تمام رویدادهای مهم سیاسی و ادبی آلمان حضور موثر داشت. در سال ۱۹۹۹، گراس برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات شد. آکادمی نوبل سوئد هنگام اعلام نام او، دا...
نکوداشت های کتاب پابرهنه ها تمرین انقلاب می کنند
An examination of the role of the artist at a time of social upheaval.
پژوهشی درباره ی نقش هنرمند در زمان تحولات اجتماعی.
Oxford Reference

A fascinating play.
نمایشنامه ای شگفت انگیز.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Witty and fast moving.
پرظرافت و با ضرب آهنگی سریع.
Off West End

قسمت هایی از کتاب پابرهنه ها تمرین انقلاب می کنند (لذت متن)
رییس: دستور طبخ جرم همینه! یه شاخه ی کوچیک نادونی رو با یه قاشق سرخالی عشق نابجا به آزادی مخلوط کنین، بعد تو خمیر تردید از آگاهی من بپیچینش. بعدش سر و کله ی اونا پیدا می شه، منو با انگشت نشون می دن و می گن: دستپخت خودشه.

دژهای محکم به ندرت با اولین تلاش به تسخیر درمی آیند.