کتاب چگونه کمر خود را درمان کنیم؟( 1 )

Treat Your Own Back
کد کتاب : 96563
مترجم :

شابک : 978-6003554894
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 96
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 23 خرداد

خود درمانی کمردرد
Treat Your Own Back
کد کتاب : 102276
مترجم : محمدتقی حلی ساز
شابک : 978-9645626899
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 106
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1985
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 23 خرداد

معرفی کتاب چگونه کمر خود را درمان کنیم؟( 1 ) اثر رابین مک کنزی

رابین مک‌کنزی فقید در سال 1931 در اوکلند، نیوزیلند متولد شد. وی در سال 1952 از دانشکده فیزیوتراپی نیوزلند فارغ‌التحصیل شد و پس‌ازآن در زمینه درمان اختلالات ستون فقرات تخصص گرفت.
در طی دهه‌های 1960 و 1970، مک‌کنزی روش‌های معاینه و درمانی خاص خود را برای مشکلات اسکلتی- عضلانی ارائه نمود، که بعدها با نام روش مک‌کنزی شناخته شد. از ابتدای پیدایش آن، این روش به‌عنوان تشخیص و درمان مکانیکی (MDT) مک‌کنزی شهرت یافت و از آن زمان به رسمیت شناخته ‌شد و تحسین بین‌المللی را برانگیخت و اکنون توسط متخصصان بالینی در دنیا تدریس و اجرا می‌شود. در سال 2004، بخش ارتوپدی انجمن فیزیوتراپ‌های آمریکا به رابین مک‌کنزی لقب «بانفوذترین درمانگر فیزیکی یا پزشکی در تمام دوران” را دادند.نکته اصلی درروش مک‌کنزی این است که «خود مدیریتی و خوددرمانی» در اکثر مشکلات اسکلتی- عضلانی در درازمدت بیش از هر روش درمانی دیگر موثر است. مطابق با این ادعا، در دهه 1980، رابین مک‌کنزی به نگارش مجموعه‌های خوددرمانی تحت عنوان «چگونه خود را درمان کنیم»؛ شامل «چگونه گردن خود را درمان کنیم، چگونه شانه خود را درمان کنیم، چگونه کمر خود را درمان کنیم، چگونه لگن خود را درمان کنیم و چگونه زانو خود را درمان کنیم” پرداخت.
مک‌کنزی تلاش داشت اصل «روش» خود را، همان‌طور که در سطح دنیا به متخصصان پزشکی آموزش داده می‌شود، در قالبی ساده‌تر به طوری که برای بیمار بدون مراجعه به پزشک قابل‌دسترسی باشد ارائه دهد. هر کتاب شامل برنامه درمانی ساده برای کاهش درد و حفظ سلامت مفاصل، از طریق روش مک‌کنزی که ساده، ارزان، غیرتهاجمی و بالینی است. اساسا، خواننده از طریق ارزیابی دقیق درد خود راهنمایی می‌شود؛ و سپس یک سری تمرینات ساده برای اصلاح و بازیابی تحرک پذیری آن بخش‌ها ارائه می‌شود.

روش مک‌کنزی به‌شدت موردتوجه محققان در سراسر دنیا قرارگرفته است. تایید شده که روش‌های بیان‌شده به میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا کمک کرده است، تا درد خود را کنترل، از جراحی پیشگیری و شرایط خود را مدیریت و از وابستگی طولانی‌مدت به پزشکان جلوگیری کنند. از زمان انتشار اولیه این مجموعه‌ها به حدود 18 زبان ترجمه‌شده‌اند و جزء پرفروش‌ترین در نوع خود هستند.

کتاب چگونه کمر خود را درمان کنیم؟( 1 )

رابین مک کنزی
رابین آنتونی مک کنزی در سال 1931 در اوکلند به دنیا آمد. او در کالج Wairarapa تحصیل کرد، دوران دانشجویی خود را در دانشگاه Otago گذراند و در سال 1952 از دانشکده فیزیوتراپی نیوزیلند در Dunedin فارغ التحصیل شد. در سال 1953، او یک مطب خصوصی را در ولینگتون راه اندازی کرد. و در اینجا بود که علاقه خاصی به درمان اختلالات ستون فقرات پیدا کرد.
دسته بندی های کتاب چگونه کمر خود را درمان کنیم؟( 1 )