کتاب صلح ابدی

Forever Peace
کد کتاب : 98462
مترجم :
شابک : ‫‬‮‭978-6001827846
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 504
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

معرفی کتاب صلح ابدی اثر جو هالدمن

در یک فضای پادآرمانشهری، زمانی که جنگی جهانی در حال وقوع است، یک سرباز دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی فیزیک در کنار معشوقه‌ی دانشمندش، رازی را کشف می‌کند که ممکن است جهان را به نقطه‌ی صفر بازگرداند. این موضوع پای آن‌ها را به ماجراهایی باز می‌کند که به جز علمی و خیالی بودن، به شدت انسانی و بشردوستانه است.
رمان «صلح ابدی» در سال ۱۹۹۷ به چاپ رسید و موفق شد معتبرترین جوایز ادبیات سای-فای یعنی هوگو، نبیولا و کمپل را به خود اختصاص دهد. به رغم این‌که عنوان کتاب به رمان «جنگ ابدی» شبیه است، نمی‌توان آن را دنباله‌ی مستقیمی برای جنگ ابدی دانست.
«صلح ابدی» در فهرست صد اثر برتر تاریخ پایگاه داده اینترنتی ادبیات گمانه‌زن، فهرست برترین آثار تمام دوران سایت دابلیو-دابلیواند، درخشان‌ترین شاهکارهای علمی-تخیلی ایسترن پرس، ۱۰۱ اثر برتر تاریخ علمی-تخیلی به انتخاب دیوید پرینگل، برترین آثار سای-فای دهه نود میلادی قرار گرفته است.

کتاب صلح ابدی

جو هالدمن
جو هلدمن (Joe Haldeman‎؛ زادهٔ ۹ ژوئن ۱۹۴۳) نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. او استاد دانشگاه MIT است.وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان، و جایزه هوگو برای بهترین داستان کوتاه، جایزه هوگو برای بهترین داستان کوتاه، جایزه ادبی هوگو برای بهترین رمان، و جایزه یادبود دیمون نایت شده‌است.