کتاب کین

Kean
کد کتاب : 991
مترجم :
شابک : 978-600-6414-46-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 284
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1954
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

ژان پل سارتر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1964

معرفی کتاب کین اثر ژان پل سارتر

کتاب کین، نمایشنامه ای نوشته ی ژان پل سارتر است که اولین بار در سال 1954 وارد بازار نشر شد. این نمایشنامه در اصل، نوشته ی الکساندر دوما است و سارتر، اقتباسی را از آن خلق کرده است. داستان این اثر به زندگی ادموند کین می پردازد؛ بازیگری که به خاطر سبک زندگی خاص و البته اجراهای منحصر به فردش در آثار شکسپیر شناخته می شد و شهره بود. نمایشنامه ی کین از طریق شخصیت اصلیِ پویا، جذاب و گاهاً متفکرِ خود به همراه شخصیت های دیگری که با دقت و مهارت مورد پرداخت قرار گرفته اند، بازتابی از ماهیت بازیگری و جایگاه آن در جامعه و روابط انسانی را به مخاطبین ارائه می کند. این کتاب، دربردارنده ی عناصر آثار درام، کمدی و تراژدی است اما هیچ گاه خود را فقط به یک سبک و ژانر محدود نمی کند و بین همه ی آن ها در گذار است.

کتاب کین

ژان پل سارتر
ژان-پل شارل ایمار سارْتْرْ، زاده ی ۲۱ ژوئن ۱۹۰۵ و درگذشته ی ۱۵ آوریل ۱۹۸۰، فیلسوف، اگزیستانسیالیست، رمان نویس، نمایش نامه نویس و منتقد فرانسوی بود.پدرش «ژان باپتیست سارتر» افسر نیروی دریایی فرانسه و مادرش «آنه ماری شوایتزر» دخترعموی «آلبرت شوایتزر» پزشک معروف، برنده ی جایزه ی صلح نوبل بود. پانزده ماهه بود که پدرش به علت تب از دنیا رفت. پس از آن مادرش به نزد والدینش به مودون بازگشت.او در سال ۱۹۲۲ موفق به گرفتن دیپلم شد، پس از آن تصمیم گرفت به همراه «نیزان» در «دانشسرای عالی پاریس» در رشته ی آم...
نکوداشت های کتاب کین
With sharp and interesting observations concerning acting, social interaction and love.
با پرداخت هایی هوشمندانه و جذاب درباره ی بازیگری، تعاملات اجتماعی و عشق.
Stuart Fernie

A marvelous charade overflowing with the life of the theater.
چیدمانی شگفت آور، سرشار از زندگی روی صحنه ی تئاتر.
New York Times New York Times

Delightful, witty and thought-provoking.
لذت بخش، پرظرافت و تفکربرانگیز.
Library Thing

قسمت هایی از کتاب کین (لذت متن)
در تئاتر، مانند عشق، فقط یک قانون وجود دارد: اوج بگیر یا سقوط کن.

کار خیلی آسانی است که انسان وارد زندگی کسی بشود، آن را به هم بریزد، و با یک بال زدن پرواز کند.

کارسکی: هفته ی پیش پدرت را دیدم. هنوز هم می خواهی بدانی که چه می کند؟ هوگو: نه. کارسکی: احتمالش خیلی زیاد است که تو مسئول مرگش باشی. هوگو: هیچ شکی نیست که او مسئول زنده بودن من است. حساب بی حساب.