سیلی واقعیت

چگونه میتوان هنگام مواجهه با سختی های زندگی، رضایت مند بود.
The reality slap

مشخصات کتاب سیلی واقعیت
مترجم :

شابک :9786007152195
قطع :رقعی
تعداد صفحه :336
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :2011
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :4
زودترین زمان ارسال :2 شهریور

معرفی کتاب سیلی واقعیت اثر راس هریس | ایران کتاب

دیر یا زود واقعیت به شما سیلی خواهد زد. از دست دادن کسی، بیماری، خیانت یا وقایع ناخوشایند دیگر، به طور غیر منتظره ای به سراغتان می آید و شما را از درون سست می کند. در آن لحظات، این کتاب خردمندانه همان خیری است که می توانید به آن چنگ بیندازید تا نجات پیدا کنید. کاری بیشتر از تسکین دردها انجام می دهد؛ هدایتتان می کند و در مرحلۀ رشد و بازپروری کمکتان می کند. صرف زمان برای مهربانی و آگاهانه رفتار کردن با خود، درد و رنج شما را از بین نمی برد، ولی آنها را تکریم کرده و به معلمی تاثیرگذار برای شما تبدیل می کند. این کتاب کمکتان می کند تا درس هایی که درد و رنج به شما می آموزند را فرا بگیرید.yes طرفدار این کتاب خواهید شد، نه به خاطر خودتان، بلکه به خاطر کسانی که دوستشان دارید و می دانید دیر یا زود واقعیت به آنها سیلی خواهد زد.

کتاب سیلی واقعیت

قسمت هایی از کتاب سیلی واقعیت (لذت متن)
گاهی اثر ضربۀ سیلی واقعیت به سرعت از حافظه مان پاک می شود: می توان آن را لحظه ی گذار یا یک هشیارسازی کوتاه دردناک نامید.

سیلی واقعیت دردناک است نه انتظارش را داریم و نه علاقه ای به آن و قطعا آن را نمی خواهیم.

هر چه شکاف واقعیت بزرگ تر باشد، طوفان عاطفی که برپا می کند عظیم تر خواهد بود. موج های دردناکی از احساسات به بدنمان برخورد می کند و باد های دردناکی از افکار وحشیانه در سر ما می وزند. زمانی که این طوفان افکار و احساسات ما را فرا می گیرد، حالتی از درماندگی را تجربه می کنیم: هیچ کاری از دستمان برنمی آید و ناامیدانه تلاش می کنیم خود را از غرق شدن نجات دهیم.

لحظه ای تصور کنید که می توانید جایتان را در رابطه تغییر دهید و به بهترین دوست خود تبدیل شوید. (شاید ذهنتان بگوید این کاری است مزخرف، بیهوده و ناممکن، ولی اگر تلاش کنید و همچنان به مطالعه این کتاب ادامه دهید، نهایتا خواهید دید این گونه نیست.)