روان درمانی اگزیستانسیال

Existential Psychotherapy

مشخصات کتاب روان درمانی اگزیستانسیال
مترجم :
شابک :978-964-185-169-1
قطع :رقعی
تعداد صفحه :720
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1980
نوع جلد :جلد سخت
سری چاپ :11
زودترین زمان ارسال :---

جزو پرفروش ترین کتاب ها و رمان های ایران

معرفی کتاب روان درمانی اگزیستانسیال اثر اروین دی. یالوم | ایران کتاب

کتاب روان درمانی اگزیستانسیال، اثری روانشناسانه و فلسفی نوشته ی اروین دی. یالوم است که نخستین بار در سال 1980 انتشار یافت. درمان اگزیستانسیال، سال ها مورد استفاده بوده و هنوز هم در فُرم ها و موقعیت های مختلف در سراسر جهان به کار گرفته می شود. اما این شیوه از درمان تا زمان انتشار این اثر، فاقد ساختاری منسجم، تحلیلی جامع از انگاره ها و سنجشی از کاربردهایش بود. اروین یالوم که آثار و مطالعاتش از دهه ی 1970، خدمت بزرگی به روان درمانی اگزیستانسیال کرده، پیشینه، تحلیل و چارچوبی برای این درمان موثر فراهم ساخته است. این کتاب، حول محور چهار موضوعی می چرخد که یالوم آن ها را «چهار دغدغه ی غایی زندگی» (مرگ، آزادی، انزوای اگزیستانسیال و بی معنایی) می نامد و به تشریح معنای این دغدغه ها و مشکلات ناشی از هر کدام به هنگام مواجهه ی بشر با آن ها می پردازد. یالوم نشان می دهد چگونه این دغدغه ها در شخصیت افراد و آسیب شناسی روانی نمود پیدا می کنند و چگونه می توان درمان را به واسطه ی فهمیدنِ آن ها مؤثرتر ساخت. یالوم با استفاده از تجربیات بالینی، تحقیقات مبتنی بر تجربه، فلسفه و آثار ادبی بزرگ، کتابی کامل و جامع را به رشته ی تحریر درآورده است.

کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

نکوداشت های کتاب روان درمانی اگزیستانسیال
It will surprise and enlighten all readers.
این اثر، همه ی مخاطبین را شگفت زده و روشن خواهد کرد.
Barnes & Noble

A masterful, creative synthesis.
اثری استادانه و مبتکرانه.
Goodreads

The fundamental concerns of therapy and the central issues of human existence are woven together here as never before.
در این کتاب، دغدغه های بنیادین درمان و مسائل مرکزی هستی بشر به شکلی جدید و بدون تکرار در گذشته در هم آمیخته شده اند.

قسمت هایی از کتاب روان درمانی اگزیستانسیال (لذت متن)
هیچ چیز آن طور که فکر می کردیم، نیست. تصادف و اتفاق حکمفرماست. همه چیز می تواند طور دیگری باشد. همه ی آن چیزهایی که استوار، ارزشمند و خوب می دانستیم، می توانند ناگهان از میان بروند. زمین محکمی زیر پایمان نیست. نه در اینجا و نه در هیچ جای دیگر این دنیا در خانه خود نیستیم.

انسان همانقدر از تردید و دودلی بیزار است که طبیعت از خلاء.

گرچه نفس مرگ، آدمی را نابود می کند، اندیشه ی مرگ نجاتش می دهد. مرگ مانند واسطه عمل می کند و انسان را از یک مرتبه ی هستی به مرتبه ی والاتری می برد: از مرتبه ی شگفتی وجود چیزها به شگفتی در وجود چیزها. مرگ، آگاهی فرد را از مشغولیت های فکری پیش پا افتاده دور می کند و به زندگی، ژرفا، رنگ و بو و چشم اندازی کاملا متفاوت می بخشد.