نام باد

مجموعه اول از سه گانه کوئوت شاه کش
The Name of the Wind

مشخصات کتاب نام باد
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-7132-20-3
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2007
تعداد صفحه :976
سری چاپ :2

برنده جایزه الکس

سه جلدی

معرفی کتاب نام باد اثر پاتریک راتفوس | ایران کتاب

کتاب نام باد، رمانی سه جلدی نوشته ی پاتریک راتفوس است که اولین بار در سال 2007 به انتشار رسید. داستان این رمان فانتزی به زندگی شخصیتی به نام کوئوت می پردازد؛ از کودکی این شخصیت در یک گروه نمایشی سیار تا سال هایی که در شهری پر از جرم و جنایت گذراند و همچنین، تصمیم کاملاً جسورانه و در عین حال موفقیت آمیز او برای حضور در آموزشگاه جادو که جایی بسیار چالش برانگیز و پرمخاطره است. مخاطبین در این داستان جذاب، کوئوت را به عنوان جادوگری بدنام، سارقی چیره دست، موسیقی دانی خبره و البته قاتلی پرآوازه خواهند شناخت. اما کتاب نام باد، چیزی فراتر از این هاست و داستانی که روایت می کند، پرده از حقایق پنهان افسانه ی کوئوت برمی دارد.

کتاب نام باد

نکوداشت های کتاب نام باد
An original and mesmerizing tale of magic, love, and adventure.
داستانی بدیع و مسحورکننده درباره ی جادو، عشق و ماجراجویی.
Barnes & Noble

The best fantasy novel of the past 10 years.
بهترین رمان فانتزی در ده سال گذشته.
The Onion

Rothfuss's outstanding fantasy.
داستان فانتزی خارق العاده ی راتفوس.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب نام باد (لذت متن)
دوباره شب شده بود. مهمانخانه ویستون در سکوت فرو رفته بود؛ سکوتی که از سه بخش تشکیل می شد. بارزترین بخش آن، سکوتی توخالی و انعکاس دار بود که از فقدان برخی چیزها ناشی می شد. اگر آن شب باد می وزید، صدای آن مانند آهی بلند لای شاخه های درختان می پیچید، تابلوی مهمانخانه را به قیژقیژ می انداخت و این سکوت را مانند برگ های پاییزی در جاده جارو می کرد و با خود می برد.

ولی تابورلین اسم همه ی چیزها را می دونست. برای همین هر چیزی تحت فرمانش قرار داشت. به سنگ گفت: بشکن! و سنگ شکست. دیوار مثل کاغذ پاره شد و تابورلین از پشت سوراخ آسمون رو دید و هوای شیرین بهاری رو استشمام کرد.