کتاب شاهنامه فردوسی 16

Shahnameh
(از پادشاهی خسروپرویز تا پایان شاهنامه)
کد کتاب : 28632
مترجم :
شابک : 978-9643625184
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 255
سال انتشار شمسی : 1394
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب شاهنامه فردوسی 16 اثر ابوالقاسم فردوسی

این کتاب تلاشی است برای معرفی شاهنامه فردوسی که در آن شاهنامه بیت به بیت از نظم به نثر امروزی بازنویسی شده است. نثر روان ولی استوار است و سبک نوشته به گونه ای است که روح داستانی، هنری و حماسی شاهنامه حفظ شده است، به ویژه که در جای جای متن ابیاتی از شاهنامه زینت بخش آن می باشد و موجب لذت ادبی است.
نثر امروزی، توضیح واژه های سخت در زیرنویس و مقدمه روشنگر بازنویس سبب درک آسان تر داستان هاست به علاوه این مجموعه کارکرد اطلاعاتی هم دارد زیرا برای اطلاع از معنی تمام ابیات شاهنامه می توان به آن مراجعه کرد، لذا علاوه بر مخاطب نوجوان و دبیرستانی و مخاطب عام برای کتابخانه ها آموزشگاهی نیز مناسب است.

کتاب شاهنامه فردوسی 16

ابوالقاسم فردوسی
ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۲۹ هجری قمری – درگذشتهٔ ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند.پژوهشگران سرودن شاهنامه را برپایهٔ شاهنامهٔ ابومنصوری از زمان سی سالگی فردوسی می‌دانند. تنها سروده‌ای که روشن شده از اوست، خود شاهنامه است. شاهنامه پرآوازه‌ترین سرودهٔ فردوسی و یکی از ...