کتاب رگه های عجیب و غریب

The Progress of Love
کد کتاب : 707
مترجم :
شابک : 978-600-8405-14-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 374
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

آلیس مونرو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2013

برنده ی جایزه ی گاورنر جنرال سال 1983

معرفی کتاب رگه های عجیب و غریب اثر آلیس مونرو

کتاب رگه های عجیب و غریب، یکی از مجموعه داستان های کوتاه آلیس مونرو است که برای اولین بار در سال 1986 به چاپ رسید. در داستان های جذاب این کتاب، زنی مطلقه به خانه ی دوران کودکی اش بازمی گردد و با خاطره ی رابطه ی پرفراز و نشیب اما عمیق پدر و مادرش رو به رو می شود؛ حادثه ای که کودکی را تا آستانه ی غرق شدن پیش برد از اعتماد متزلزل و شکننده ی میان فرزندان و والدین پرده برمی دارد؛ مردی جوان با به یاد آوردن حادثه ای وحشتناک در کودکی، با احساس مسئولیتی که همیشه نسبت به برادرش احساس کرده، دست و پنجه نرم می کند. مونرو با ارائه ی داستان های جذابی که ما را به شخصی ترین گوشه و کنارهای زندگی روزمره می برند، جنبه های ناشناخته ی زیادی را درباره ی خودمان، انتخاب هایمان و تجربه مان در عشق آشکار می سازد.

کتاب رگه های عجیب و غریب

آلیس مونرو
آلیس آن مونرو، زاده ی 10 جولای 1931، نویسنده ی داستان کوتاه اهل کانادا است که در سال 2013، جایزه ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد.مونرو در وینگهام اونتاریو به دنیا آمد و نویسندگی را در نوجوانی آغاز کرد. او اولین داستانش را در سال 1950 و همزمان با تحصیل در رشته ی زبان انگلیسی و روزنامه نگاری در دانشگاه اونتاریوی غربی به انتشار رساند.مونرو در سال 1951 دانشگاه را ترک کرد و با همکلاسی اش، جیمز مونرو، ازدواج کرد. آن ها ابتدا به غرب ونکوور و در سال 1963 به ویکتوریا نقل مکان کردند. مونرو در این شهر، م...
نکوداشت های کتاب رگه های عجیب و غریب
Alice Munro is a born teller of tales.
آلیس مونرو، داستان سرایی مادرزاد است.
Washington Post Washington Post

Throughout this remarkable collection moments of insight flash from the pages like lightning.
در این مجموعه داستان فوق العاده، لحظاتی از تفکر و بینش مانند رعد و برق از صفحات کتاب به چشم می خورد.
Philadelphia Inquirer Philadelphia Inquirer

An accomplished collection.
مجموعه ای استادانه و موفق.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب رگه های عجیب و غریب (لذت متن)
به این فکر کرد که خوشحال بودن لارنس به ندرت برایش اهمیت داشت. می خواست که او حال خوبی داشته باشد تا همه چیز بدون مشکل پیش برود، اما این دو موضوع اصلا یکی نبودند.

آیا این واقعیت ندارد که همه ی آدم هایی که تا الان در دنیا می شناسم، چیزی بیش از عروسک های خیمه شب بازی برایم نیستند؟

بعد از این که ساعت ها مشغول رانندگی بوده ای، این گونه به بی اهمیت ترین جزئیات دنیا توجه می کنی؛ به منحصر به فرد بودن آن ها و مکان دقیقشان توجه می کنی و این که چه اتفاق دلسردکننده ای است که آنجایی و آن اتفاق را می بینی.