کتاب شبح سرگردان

The Dance of Genghis Cohn
(رقص چنگیز کوهن)

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 20,000 | 17,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
مشخصات کتاب شبح سرگردان
مترجم :
شابک : 978-9644486180
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 343
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

معرفی کتاب شبح سرگردان اثر رومن گاری

رومن گاری زمانی گفته است : « نمی توان هم مردی کاملا باشرف بود و هم نویسنده ای بزرگ.» آثار و زندگی این نویسنده دلیل و شاهدی است بر بزرگی و در عین حال شرافت او. شاید ما بیش از حد متوقعیم. یا شاید بایسته ترآن بود نویسنده ای چنین شریف و صادق که هیچ گاه صورتک دروغ و فریب بر چهره ی خود نزد – تا بدان جا که خودپسندی هایش را در برخی آثارش به سادگی می توان بازشناخت – در پایان این رمان هم سنگ تمام می گذاشت؛ همچنان که در زندگی در پیش رو از پس این مهم برآمده و چه خوش هم درخشیده است.

رومن گاری در رقص چنگیز کوهن – اما – پا از مرزهای اشاره و تمثیل فراتر می نهد و از «نماد» نیز بسیار بهره می جوید. این داستان به ظاهر فانتزی، رفته رفته، ابعادی گسترده به خود می گیرد. این ویژگی داستان های آخری است که رومن گاری – با نام خود یا نام های مستعار – نوشته است. نویسنده مرزهای واقعیت و قراردادها را طوری ماهرانه و با ظرافت از میان بر می دارد که خواننده، به ناگاه، خود را با گستره ای عظیم رودررو می یابد؛ گستره ای که اساطیر و عظمت آن را فرایاد می آورد. پس عبارتی را که آندره مالرو درباره ی این رمان نوشته، نباید تعارف و اغراق به حساب آورد :

« یکی از نادرترین و جالب توجه ترین نوشته های زمانه ی ما؛ هم در گستره ی اسطوره شناسی و هم در زمینه ی ادبیات بزرگ کمدی.»

کتاب شبح سرگردان

رومن گاری
رومن گاری با نام اصلی رومن کاتسف (Roman Kacew) در ۸ مه ۱۹۱۴ میلادی در شهر ویلنا (اکنون: ویلنیوس، واقع در لیتوانی) در خانواده ای یهودی به دنیا آمد. پدرش (آری-لیب کاسو) کمی بعد در ۱۹۲۵ میلادی خانواده را رها کرد و به ازدواج مجدد دست زد. از این هنگام او با مادرش، نینا اوزینسکی (کاسو)، زندگی می کرد، ابتدا در ویلنا و سپس در ورشوی لهستان. رومن در دوران زندگی سیاسی اش حدود ۱۲ رمان نوشت. به همین دلیل بسیاری از کارهایش را با نام مستعار می نوشت. مادامی که با نام مستعار امیل آژار به نویسندگی می پرداخت، ت...