کتاب راهی نیست؟

No Highway

مشخصات کتاب راهی نیست؟
مترجم :
شابک : 978-6004901833
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 372
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1948
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 فروردین

معرفی کتاب راهی نیست؟ اثر نویل شوت

نویل شوت، رمان نویس و مهندس پرواز، در ایلینگ انگلستان زاده شد (۱۸۹۹). در طول سی سال فعالیت ادبی اش، بیست وپنج رمان نوشت. با اقتباس از راهی نیست؟ و شهری چون آلیس، که از آثار برجستهٔ او به شمار می روند، فیلم هایی ساخته شده است: در آسمان راهی نیست، به کارگردانی هنری کاستر، با بازی جیمز استیوارت و مارلین دیتریش (۱۹۵۱)، و شهری چون آلیس به کارگردانی جک لی، با بازی ویرجینیا مکنا و پیتر فینچ(۱۹۵۶). از دیگر آثارش: جاده ی تنهایی (۱۹۳۲)؛ ویرانشهر (۱۹۳۸)؛ پاستورال (۱۹۴۰)؛ در ساحل (۱۹۵۷).
او در ملبورن درگذشت (۱۹۶۶).
شوت، که مدیر یک شرکت هواپیماسازی نیز بود، در آثارش بسیار از مضامین هوانوردی بهرده می برد. رمان های او به قوّت قصه پردازی مشهورند. او نویسنده ای ست که سرراست قصه اش را می گوید و با استواری و استادی مضامین و پیرنگ داستان هایش را بسط می دهد. کمتر از خط عمل قصه خارج می شود و از لفاظی و فلسفه پردازی صریح می پرهیزد. و چنین است که راسل او را امیرزاده ی قصه گویان انگلیسی معرفی می کند.

کتاب راهی نیست؟

نویل شوت
نویل شوت نوروی (Nevil Shute Norway) ‏۱۸۹۹-۱۹۶۰ رمان نویس، مهندس پرواز بریتانیایی و مدیر یک کارخانه هواپیماسازی بود.نویل شوت نوروی در ژانویهٔ ۱۸۹۹ در ایلینگ انگلستان زاده شد و ۱۲ ژانویهٔ ۱۹۶۰ در ملبورن استرالیا درگذشت. در زندگی سی سالهٔ ادبی اش، ۲۵ کتاب نوشت که نخستین آن‌ها Marazan است. کارهای مهم او عبارتند از: So Disdained و What Happened to the Corbetts. کتاب اخیر گزارشی از بمباران مردم غیرنظامی در جنگ جهانی دوم است.