کتاب روح گریان من

The Tears of My Soul
داستان واقعی یک جاسوس زن کره ای

مشخصات کتاب روح گریان من
مترجم : فرشاد رضایی
شابک : 978-600278349-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 239
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1993
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

معرفی کتاب روح گریان من اثر کیم هیون هی

روح گریان من داستان زندگی زنی است که تحت حکومت کره شمالی، در نوجوانی از خانواده اش جدا شد، سخت ترین آموزش های نظامی را از سر گذراند، به عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرد و یکی از خوف ناک ترین ماموریت های جاسوسی ممکن را به سرانجام رساند. او فرصت یافت از فرازونشیب های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت مرموز کره شمالی بگوید و پس از ترجمه کتابش به یازده زبان زنده دنیا، افراد بسیاری از داستان زندگی کیم هیون هی باخبر شدند. این شرح حال جذاب ترین جاسوس تاریخ کره است؛ شرح حال یک جاسوس زن.

در این شرح حال هیون هی از آموزش هایی که دیده می گوید، از اتفاقات داخل کره شمالی می گوید، از ماموریت های جاسوسی و از منفجر کردن هواپیما می گوید، از ماجرای دستگیر شدن و در نهایت از محاکمه شدنش می گوید.

کتاب روح گریان من

کیم هیون هی
"کیم هیون هی" از جاسوسان معروف ارتش کره شمالی در سال 1988 در حالی که تنها 25 سال داشت در بمب گذاری هواپیمای کره جنوبی که عازم ایالات متحده بوده شرکت کرد. در این حادثه دلخراش، 115 مسافر کشته شدند. وی مدتی بعد در بحرین شناسایی و به کره جنوبی فرستاده شد. دادگاه کره جنوبی "هیون هی" را به اعدام محکوم کرد ولی رئیس جمهوراین کشور وی را عفو کرد
قسمت هایی از کتاب روح گریان من (لذت متن)
در اتاق انتظار کثیف و تاریک متهمان نشسته بودم، نفسم بالا نمی آمد و منتظر اعلام مجازاتم بودم. آن بیرون و در سالنی که به دادگاه ختم می شد اجتماعی خشمگین پشت در موج می زد و من یک آن ترسیدم که نکند در را بشکنند. صدایشان مانند غرشی سهمگین برمی خاست و انگار دشنام هایشان تمام ساختمان را می لرزاند. قاتل، قاتل، قاتل… مشتم را گره کردم و دیدم تمام بدنم می لرزد. داشتند به خاطر من داد می زدند. داشتند بر سر من داد می زدند.