کتاب برگزیده شعرهای سعدی

Saadi
کد کتاب : 27287
شابک : 978-9644323478
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 84
سال انتشار شمسی : 1396
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 16 مرداد

معرفی کتاب برگزیده شعرهای سعدی اثر سعدی

از گنجینه عظیم شعر فارسی، تا کنون گزینه های بسیاری با شرح و تفسیر به چاپ رسیده است که بیشتر برای استفاده دانشجویان فراهم آمده و بعضی از آنها هنوز هم به عنوان واحدهای درسی در دانشگاهها و دیگر مراکز آموزش عالی تدریس می شود.
هدف از چاپ گزینه حاضر نیز آشنا ساختن عموم علاقه مندان و بویژه نوجوانان با میراث ارجمند ادبی و فرهنگ ایرانی و اسلامی از چشم انداز گلزار زیبای شعر فارسی است. امید که این مجموعه ها موجب جستجوی بیشتر در گستره شعر و ادب فارسی شده و هرچه بیشتر رشد و تعالی فرهنگی نسل جوان را به دنبال داشته باشد.

کتاب برگزیده شعرهای سعدی

سعدی
بومحمد مشرف الدین مصلح بن عبدالله بن مشرّف، متخلص به سعدی زاده ی سال 606 و در گذشته ی سال 690 هجری قمری، شاعر و نویسنده ی بزرگ ایرانی بود.سعدی به احتمال زیاد در سال 606 هجری قمری (برابر با حدود 589 خورشیدی و 1210 میلادی) در شیراز به دنیا آمد. با این حال، برخی از صاحب نظران، تولد او را در حدود سال 585 هجری قمری می دانند. با توجه به این که هیچ منبع تاریخی مستقلی در مورد زادروز سعدی گزارشی نداشته است، هر دو تاریخ ذکر شده، بر اساس استنباط صاحب نظران از آثار خود او به دست آمده است.نام کوچک سعدی، م...
دسته بندی های کتاب برگزیده شعرهای سعدی