کتاب تربیت بدون فریاد

Screamfree Parenting
(کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان)
کد کتاب : 28689
مترجم :
شابک : 978-9642785278
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 215
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 7 آبان

معرفی کتاب تربیت بدون فریاد اثر هال ادوارد رانکل

کتاب تربیت بدون فریاد کتابی است در حوزه ی تربیت و سرپرستی کودک که در چهار بخش نوشته شده است. رانکل نویسنده ی این کتاب در چهار بخش قدم به قدم روش های برقراری ارتباط صحیح و دوستانه با فرزندان را آموزش می دهد. بخش اول کتاب مقدمه ای است بر چگونگی خواندن کتاب، بخش دوم با عنوان «حفظ خونسردی یعنی ایجاد حریم»، بخش سوم با عنوان «حفظ خونسردی یعنی تعیین جایگاه» و بخش چهارم «خود را به تمرین کردن عادت دهید» است.
در قسمت آخر هر بخش، ادوارد رانکل داستانی واقعی از تجربیات دوستان و همکارانش و تجربه ای که از زندگی والدینی که به او مراجعه کرده اند نوشته است. نویسنده در ابتدای کتاب توضیح داده است که: « ... در انتهای هر بخش، داستانی واقعی از تجارب زندگی افرادی مانند شما را نقل کرده ام. بعضی از این داستان ها مربوط به مراجعینی است که برای درمان یا آموزش نزد من آمده اند و بعضی دیگر مربوط به همکاران و دوستانم است. خوشبختانه از موهبت همکاری با افرادی برخوردارم که وقت، پول و انرژی خود را صرف یادگیری تمرکز بر خود و شیوه ارتباط با دیگران می کنند. گام زدن کنار آن ها و مشاهده تحولی که آن ها در روابط خود ایجاد می کنند برایم موهبتی به غایت ارزشمند است. در هر یک از این داستان ها قدرت و تاثیر تربیت بدون فریاد مشهود است. البته برای حفظ حریم خصوصی افراد، اسامی و جزئیات را تغییر داده ایم اما اصل داستان ها واقعی و تأثیرگذار است. این داستان ها را متناسب با اصول مذکور در کتاب انتخاب کرده ام. همان طور که خواهید دید این داستان ها بازگوکننده مراحل گوناگون روابط والد و فرزند در طول زندگی است. هرچند ماجرای زندگی هر فرد متفاوت از دیگری است، اما مطمئنم هر یک از شما شباهتی بین زندگی خود و این داستان ها خواهید یافت».

کتاب تربیت بدون فریاد

هال ادوارد رانکل
هال ادوارد رانکل یک متخصص روابط جهانی، درمانگرازدواج و خانواده واسطه درگیری و گوینده معتبر بین المللی است.کتاب های وی، از جمله ScreamFree Parenting، از پرفروش کتاب های New York Times، به صدها هزار نفر در سراسر جهان رسیده و به دوازده زبان ترجمه شده اند.هال در صدها رسانه از جمله بیش از چهل حضور در نمایش NBC’s Todayداشته است.هال و دوست دبیرستانیش جنی بیست و سه سال است که ازدواج کرده اند و آنها در حال هدایت دو نوجوان خود به بزرگسالی هستند.